Sağlık

Medline 10. yılında

Medline 10. yılında

Medline 10. yılında teknolojisini ve iş süreçlerini dünyanın önde gelen akreditasyon kurumu JCI'dan aldığı uluslararası kalite belgesiyle taçlandırdı.

Acil sağlık hizmetleri sektörünün öncü kuruluşu Medline, 26 Eylül tarihinde Esas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Emine Kamışlı'nın evsahipliğinde, Joint Commission International (JCI) yetkililerinin ve yıllardır Medline ile çalışan çok sayıdaki kuruluşun üst düzey yöneticilerinin katılımıyla Esma Sultan Yalısı'nda düzenlediği davette JCI tarafından akredite olmanın gururunu ve önümüzdeki günlerde başlatacağı "Hayat Yolu" projesini tüm davetliler ile paylaştı.

JCI Uluslararası Kalite Belgesi'ni alan Türkiye'nin ilk acil sağlık hizmetleri şirketi Medline, ayrıca dünya çapındaki en yüksek skoru elde ederek almaya hak kazandığı belgeyle, tüm dünyada akredite olan 2. acil sağlık hizmeti kuruluşu olma başarısını da elde etti.

Gecede ayrıca, Medline'ın önümüzdeki günlerde başlatacağı, trafikte ambulanslara geçiş önceliği verilmesi konusunda sürücülerin bilinçlendirilmesine yönelik "Hayat Yolu" isimli sosyal sorumluluk projesi, Kadir Çöpdemir tarafından hazırlanan kısa bir film ve yine kendisi tarafından gerçekleştirilen sunum ile davetlilere aktarıldı.

Ferhat Göçer'in başarılı yorumu ile renk kattığı davet, gerek içeriği gerekse ambiansı ile konukların aklında unutulmaz bir gece olarak kaldı.

İşinin doğrudan insan hayatıyla ilgili olduğunun ve bunun getirdiği sorumluluğun bilincinde olan Medline, bu alanda en üst düzeyde hizmet vermek için kurulduğu günden bugüne var gücüyle çalışarak ülkemiz için öncü projelere imza attı. Bu çabaların bir sonucu olarak gelinen bu noktada JCI tarafından alınan uluslar arası kalite belgesi yılların birikimini ve bu çabayı taçlandırdı.

Ülkemizde uluslararası standartlarda hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve yerleştirilmesi ile, bu hizmetlerin toplumun her kesimine ulaştırılmasını sağlamayı misyon edinen, teknolojik alt yapısı, yatırımları ve profesyonel hizmet anlayışı ile sektörün öncüsü Medline, şimdiye kadar yaptığı tüm çalışmalarda olduğu gibi bundan sonra da sektöre örnek teşkil etmeyi hedefliyor.

Joint Commission International (JCI)

Dünyanın saygın akreditasyon kurumu Joint Commission International (JCI), sağlık hizmetlerinin kalitesini ve güvenliğini artırmaya odaklanmış, kar amacı gütmeyen Joint Commission on Accreditation of Healthcare Organizations (JCAHO) kurumunun uluslararası akreditasyon hizmetleri için oluşturulmuş birimidir. JCI'ın amacı, tüm dünyada sağlık hizmeti sunan kurumların uluslararası standartlara ve kriterlere uygunluğunu denetlemek ve hasta güvenliği ve memnuniyeti gibi konular başta olmak üzere kalite artışını ve gelişmeyi teşvik etmektir.

www.medline.com.tr
Yayın tarihi: 03.10.2005
1114
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.