Sağlık

Masajla selülite veda

Masajla selülite veda

Selülitli bir vücuttan kurtulmanın en etkili ve kolay yolu masaj yaptırmaktan geçiyor. Bir de bol sıvı içeren bir diyet yaparsanız, selülitler tarih olur!

İstenmeyen portakal kabuğu görüntüsü aslında sadece yaza hazırlanırken değil, kış mevsimine girerken de üzerinde hassas bir şekilde durmamız gereken konulardan. En önemli ve etkili uygulama ise masaj. Çünkü masaj, kan ve lenf dolaşımını harekete geçiriyor, vücutta lokal fazlalık ve selülite neden olan toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırıyor ve dokuların taze oksijenle dolmasını sağlıyor. Deri altı kan dolaşımı aktive edildiğinden, dokunun canlanması da sağlanıyor.

Antiselülit masaj düzenli olarak uygulanırken, sıvı ve yeşilliklerle zenginleştirilmiş bir diyetle birleştirilirse selülit önemli oranda azalıyor. Masaj aynı zamanda vücuda bilimsel olarak kanıtlanmış başka faydalar sağlıyor: Bakteri ve virüsleri azaltıcı etkisi olan lenf sistemini artırarak bağışıklık sistemini güçlendirmek, sakinleştirici etkisi olan seratonin hormonunu artırmak, ağrılara karşı etkisi olan endorfin hormonunun salgılanmasını artırmak, gevşemeyi sağlayan dopamin hormonunu artırmak ve stres hormonu olan kortisolu azaltmak.

Nilüfer Pazvantoğlu - Kelebek
Yayın tarihi: 29.10.2005
944
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.