Sağlık

Mario Levi'yi kıskandıran yazarlar: Şizofreni hastaları

Mario Levi'yi kıskandıran yazarlar: Şizofreni hastaları

Şizofreni Dernekleri Federasyonu ve Bilim İlaç'ın şizofreni hastalığına dikkat çekmek amacıyla düzenledikleri projenin ilk aşaması tamamlandı.

Güncellenme tarihi:
Şizofreni hastalarına özel Yalnızca şizofreni hastalarının katılabildiği öykü yarışmasının sonuçları 4 Şubat 2009 tarihinde bir basın toplantısı ile açıklandı. Yazar Mario Levi, Yapı Kredi Yayınları Editörü Murat Yalçın, tiyatro sanatçısı Payidar Tüfekçioğlu, Tuncel Kurtiz, Psikiyatrist Doç. Dr. Haldun Soygür ve Bilim İlaç Genel Müdürü Dr. Erhan Baş'tan oluşan jürinin seçtiği öyküler ve yazarları bugün tanıtıldı. Projeler kitaplaştırılacak Projenin devam eden aşamasında seçilen öykülerin kitap haline getirilmesi var. Kitap çalışmasını bir de tiyatro oyunu takip edecek. Birinci olan öykü tiyatro oyunu haline getirildikten sonra, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Tiyatro Kulübü öğrencileri tarafından da sahnelenecek. Şizofreni hastalarının topluma katılmasını sağlamak ve bu hastalığın toplum tarafından tanınmasına katkıda bulunmak amacıyla Şizofreni Dernekleri Federasyonu ve Bilim İlaç bir işbirliği gerçekleştirdi. Projenin ilk aşamasında düzenlenen öykü yarışması "Ateşin Düştüğü Yerden: Sesler, Yüzler, Öyküler" ismini taşıyor. Yaşamın zor geldiği anları doğru bir hamle ile atlatabilirsiniz...
Yayın tarihi: 08.02.2009
3225
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.