Sağlık

Kopya bebekle ilgili son gelişme

Kopya bebekle ilgili son gelişme

İlk kopya bebeğin dünyaya geldiğini ileri süren Rael tarikatına bağlı Clonaid şirketinin başkanı Brigitte Boisselier, doğduğu iddia edilen üçüncü kopya bebeğin, iki yaşında ölen bir çocuğun kopyası olduğunu açıkladı.

Boisselier, Toronto'da düzenlediği basın toplantısında, ''Japonya'da doğan bu üçüncü kopya bebeğin anne babası 40'lı yaşlarında bir çift. 3,2 kilo ağırlığında ve erkek olan bebeğin sağlıkdurumu iyi. Bebek, 18 ay önce ölen iki yaşındaki bir erkek çocuğun kopyası'' dedi.

Boisselier, internet sitelerinde bu bebeğin bir fotoğrafını yayınlayacaklarını söyledi. Clonaid sözcüsü Nadine Gary, üçüncü kopya bebeğin dünyaya geldiğini ve bir Japon çifte ait olduğunu iddia etmişti.

İlk kopya bebeğin Noel'den önce, ikinci bebeğin ise 3 Ocak'ta doğduğu öne sürülmüştü. 26 Aralık'ta doğan kız kopya bebeğin Amerikalı, ikinci bebeğin ise Hollandalı lezbiyen bir çifte ait olduğu belirtilmişti.

(aa)

Yayın tarihi: 24.01.2003
861
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.