Sağlık

Kilolardan kurtulmanın tam zamanı

Kilolardan kurtulmanın tam zamanı

Kış aylarında hareketsizlik ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmeden dolayı alınan kilolar, bu dönemden itibaren başlanacak bir diyetle kısa sürede verilebilir.

Belli bir sürede alınan kiloların, hızlı bir şekilde verilmesinin sağlıksız olduğunu söyleyen Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Diyetisyeni Melek Türkmen,şöyle devam etti: "Hareketsizlik ve karbonhidrat ağırlıklı beslenmeden dolayı alınan kiloların bu dönemlerde başlanacak bir diyetle verilmesi doğru olur. Bahar mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte özellikle kilo konusunda daha duyarlı olan bayanlar paniğe kapılarak, aldıkları kiloları ölümcül diyetlerle vermeye çalışmamalılar. Çünkü, ani verilen kilolar kısa sürede tekrar alınabilir."

Yaza ideal kiloda girebilmek için kış mevsiminin beslenme alışkanlığını geride bırakarak, küçük yürüyüşler yapmanın uygun olacağını belirten Türkmen, bir diyetisyene danışmanın da faydalı olabileceğini sözlerine ekledi.
Yayın tarihi: 24.02.2004
738
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.