Sağlık

Kendinizi ihmal etmeyin!

Kendinizi ihmal etmeyin!

Vücudunuzu ve sağlığınızı düşünüyorsanız size vereceğimiz tavsiyelere göz atın deriz...

* Biraz kilo verin: Her gün egzersiz yaparsanız, öğün atlamadan bol bol sebze, balık, tavuk biraz da kırmızı et yerseniz, zaten zayıflarsınız. Düzenli yemek yiyince şekerliunlu gıdalara karşı isteğiniz azalır. Spor da zihninizi sakinleştirir, zaaflarınızı törpüler, iradenizi güçlendirir. Böylece yaşam tarzınızı geliştirmeniz kolaylaşır.

* Check-up yaptırın: Mevsim değişince evlerimizde temizlik yapıp, dolaplarımızı yeniden düzenlemiyor muyuz? Kendinizi yenilemek için de bir check-up yaptırın. Vücudunuzda eksik vitaminler, mineraller varsa onları haricen alın. Hormon dengenizi kontrol edin. Diş tedavisine ihtiyacınız varsa, yaz tatilleri başlamadan aradan çıkartın.

* Güneşten mutlaka korunun: Bu yazının yayınlandığı tarihte hava nasıl olacak bilmiyorum ama artık sabahları pırıl pırıl güneşle uyanmaya başladık. Hemen bugün kendinize yüksek faktörlü bir güneşten koruyucu alın. Artık bilmeyen kalmadığını umuyorum; cildin erken yaşlanmasında en büyük etken güneştir!

* Güneş gözlüğü: Güneş gözlüğünüz eskidi mi, camları çizildi mi? Veya modası geçtiği için kullanmaktan vaz mı geçtiniz? Sakın ihmal etmeyin. Yaz-kış demeden güneş gözlüğü kullanın. Bu şık tedbir, göz çevresindeki kırışıklıkları önlenmede, bütün kremlerden daha etkilidir.

* Bol oksijen/ Ozon Terapisi: Her fırsatta doğaya açılın ve derin derin nefes alın. Egzos kokularından ve kalorifer dumanlarından uzakta, yeşil yaprakların cömertçe sunduğu oksijen sizi yeniler. Öte yandan ülkemizde pek az yerde yapılsa da, ozon terapisinden yararlanabilirsiniz. Ozon terapisi, vücudumuzdaki oksijeni arttırır.
Yayın tarihi: 13.04.2005
654
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.