Sağlık

Kedilere vahşet!

Kedilere vahşet!

Doğa ve tarihin bütünleştiği Türkiye'nin turizm cenneti Kekova-Kaleköy'de insanlık dışı bir davranış sergileniyor.

Kekova-Kaleköy'de, doğayla bütünleşmiş olan bu şirin beldede, kediler sokaklardan toplanarak hiçbir canlının yaşamadığı, suyun bile olmadığı ıssız Üçağız Adası'na tekneyle götürülüp bırakılıyor ve bu zavallı kediler hayattan koparılarak, aç-susuz bırakılarak ölüme terk ediliyorlar.

Doğal güzellikleriyle adından sıkça söz ettiren ve herkesi turizm cenneti olarak kendine hayran bıraktıran Kekova-Kaleköy'e giden turistler, katıldıkları günlük tekne turlarında Akdeniz'in mavisinin ve doğanın güzelliğinin keyfini çıkarmak isterken, Üçağız Adası'ndan geçerken gördükleri can çekişen ve açlıktan, susuzluktan, insan sevgisinden yoksunluktan ölümle pençeleşen onlarca kediyi görünce büyük bir dehşete kapılıyorlar. Turistler, doğal güzelliklerine hayran oldukları Kekova'da doğanın bir parçası olan kedilere böyle bir vahşetin neden ve nasıl yapıldığını öğrenmek için Kekova halkıyla konuştuklarında "kedilerin ortalıkta gezerek turistlere rahatsızlık(!) vermemeleri için torbalara konularak tekneyle Üçağız Adası'na vahşice ölüme terk edildiklerini" öğreniyorlar.

Bu kediler turistlere nasıl bir rahatsızlık(!) veriyor ki cezaları tek bir insanın yaşamadığı, dört tarafı denizle çevrili Üçağız Adası'nda aç-susuz bırakılmak ve büyük bir acı çekerek ölüme terk edilmek oluyor? Bu vahşeti gerçekleştirenler, turistlerin turizm cenneti Kekova'da kedilere uygulanan cehennem işkencesini gördükten sonra Kekova hakkındaki o güzel düşüncelerinden vazgeçip, bir daha Kekova'ya, hatta insanlık dışı bu uygulamadan dolayı Türkiye'ye gelmeme kararı almıyorlar mı?

Kekovalıların bu vahşete bir an önce son vermeleri için ilgili mercilerin harekete geçmelerini diliyoruz.
Yayın tarihi: 30.09.2005
966
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.