Sağlık

Kedi alerjisine karşı ilaç geliştirildi

Kedi alerjisine karşı ilaç geliştirildi

Amerikalı bilim adamları tarafından özellikle çocuklarda ortaya çıkan kedi alerjisine karşı ilaç üretildi.

Fareler üzerinde denenen ilaç olumlu sonuç verdi. Bilim adamları, bu ilacın uygulandığı farelerde alerji görülmediğini ve sonucun beklenenden de daha iyi çıktığını ifade etti.

California Üniversitesi bilim adamları, kedi alerjisine karşı ilaç geliştirdiklerini açıkladılar. Bilim adamlarından oluşan araştırma ekibi, insandan alınan bir protein ile kedi alerjisine neden olan maddeyi karıştırarak elde ettikleri ilacı farelere uyguladı. Bilim adamları, bu ilacın uygulandığı farelerde alerji görülmediğini ve sonucun beklenenden de daha iyi çıktığını ifade etti.

Sıralamada ikinci

Araştırma ekibi, bulunan yöntemin diğer alerjik vakalarda da, örneğin yer fıstığı alerjisinde de kullanılabileceğini vurguladı. İngiltere'de yapılan bir araştırma ev hayvanları alerjisinin alerji sıralamasında ikinci sırayı aldığını ortaya çıkardı. Araştırmaya göre astım hastası çocukların yüzde 50'si kediye alerjileri var.
Yayın tarihi: 19.04.2005
901
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.