Sağlık

Kapsül ile beslenme devri

Kapsül ile beslenme devri

Yeşil çay, C vitamini derken şimdi de nar kapsüle girdi.

Sağlıklı yaşam trendi doğrultusunda reçetesiz satılan vitamin, mineral ve diyet ürün pazarı her yıl yüzde 30 büyüyor.

Sektör bu kadar hızlı büyüyünce daha birçok besinin kapsüle girebileceğini tahmin etmek zor olmuyor.

Sürecin başlangıcı
ABD'de narın kapsül haline gelmesi bu sürecin bir parçası. Nar sağlıklı beslenme bakımından önemli besinler arasında yer alıyor.

İçerdiği fonksiyonel öğeler sayesinde yeşil çayla benzer işlevler görüyor. Yüksek kolesterolden damar tıkanıklıklarına, kırışıklıklardan, kilo problemlerine kadar çok sayıda sağlık problemine yardımcı oluyor.

Gelişigüzel kullanmayın
Bu gibi destek ürünlerin hangi durumlarda ve nasıl kullanıldığı çok önemli. Gelişigüzel kullanılması halinde olumsuz etkilerle karşılaşmak da mümkün.

Destek ürün kullanımı yaşam kalitenizi artırdığı gibi sağlıksız durumlara da neden olabilir. Bu yüzden bunlar mutlaka bir uzman kontrolünde kullanılmalı.

Kansere karşı etkili
Nar çekirdeği: Nar tansiyon problemlerine yardımcı olabilir. Damar tıkanması başlangıcını önleyebilir. Kalp hastalıkları riskini azaltabilir.

Nar önemli derecede antikarsinojenik bir besindir. Cilt, meme, kolon kanserine karşı olumlu etkileri görülüyor. Yapılan çalışmalarda yüksek tansiyonu olan kişilerde tansiyonu düşürücü etkisine de rastlanmıştır.

Yayın tarihi: 15.04.2007
1925
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.