Sağlık

Kansere karşı pedal çevirecekler

Kansere karşı pedal çevirecekler

Milli bisikletçiler meme kanserine karşı pedal çevirerek İstanbul, Bursa, Balıkesir, Manisa, Denizli, Aydın, İzmir hattını izleyecek.

Milli bisikletçiler kansere karşı pedal çevirecek. İlki geçen yıl 9-23 Eylül'deki kampanya için 18 kişilik Milli Bisiklet Takımı,

Erken teşhis ve tedavi yöntemleri anlatılacak
İstanbul'dan Antalya'ya 2 bin km. yol yapmıştı. Bisikletçilere eşlik eden Roche TIR'ındaki tıp uzmanları da lenf, akciğer, kolon, cilt, meme kanserinde erken teşhis ve tedavi yöntemleriyle ilgili halka açık bilgilendirme toplantılarına katılmıştı.

Mavi Bisikletliler, 19-26 Mayıs tarihlerindeki 2007 turunda meme kanseri konusunda halkı bilinçlendirmeyi amaçlıyor. 'Mavi Bisiklet, kanserde erken tanı için yolAçık' kampanyası, Marmara ve Ege bölgelerinde binlerce insanla buluşmaya hazırlanıyor.

Halka açık semineler
12 kişilik ekip İstanbul, Bursa, Balıkesir, Manisa, Denizli, Aydın, İzmir hattını izleyecek, güzergâhta yer alan şehirlerde uzman doktorların halka açık seminerler düzenleyeceği 'Roche Mavi Bisiklet TIR'ı da onlara eşlik edecek. Kampanya kanser hastalarının mücadelesine pedal çevirerek destek vermek isteyen herkese açık.

Radikal
Yayın tarihi: 18.05.2007
856
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.