Sağlık

Kanada'da SARS salgını başladı...

Kanada'da SARS salgını başladı...

Kanada´yı büyük ölçüde etkisi altına alan Akut Solunum Yetmezliği Sendromu (SARS) nedeniyle 2 kişinin daha öldüğü bildirildi.

SARS nedeniyle hayatını kaybeden son 2 kişiyle birlikte şu ana kadar ülkede toplam 23 kişinin öldüğünü belirten Kanadalı sağlık yetkilileri, yine de salgını kontrol altına aldıklarından emin olduklarını kaydettiler.

Ülkede 22 Nisan´dan beri yeni SARS vakasına rastlanmadığına dikkati çeken sağlık yetkilileri, 10 Mayıs´a kadar yeni vakaya rastlanmaması durumunda salgının önlendiğine kanaat getireceklerini ifade ettiler.

Asya ülkeleri dışında SARS nedeniyle ölümlere rastlanan tek ülke durumundaki Kanada´da hastalık nedeniyle ölümlere ülkenin en büyük kenti Toronto ve çevresinde rastlandı.

Öte yandan Kanada ve diğer ülkelerden gelen 100 kadar sağlık uzmanı dün Toronto´da düzenlenen bir konferansta biraraya gelerek SARShastalığının yayılmasını önlemek amacıyla neler yapılabileceğini görüştüler.

Hastalığın hiçbir zaman kaybolmayacağını vurgulayan uzmanlar, bu yüzden hastalığın nasıl kontrol altına alınabileceği ve uzun dönemde ne şekilde işbirliğinde bulunabilecekleri konularına ağırlık verdiklerini ifade ettiler.
Yayın tarihi: 01.05.2003
821
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.