Sağlık

Kalp-damar hastalıkları riskinizi ölçtürün

Kalp-damar hastalıkları riskinizi ölçtürün

Memorial Hastanesi kolesterol tarama ve kalp krizi geçirme riskini belirleme kampanyası yakında başlıyor.

Kalp - damar hastalıklarına bağlı ölümler, tüm ölüm nedenleri arasında birinci sırada yer alıyor. Kalp – damar hastalıklarına yol açan önemli faktörlerden biri de kan kolesterol yüksekliği.

Kan kolesterol düzeyinin yükselmesi, çoğu zaman, kendine özgü bir belirti vermiyor. Kolesterol düzeyindeki yükselmenin anlaşılması, düzenli aralıklarla yapılacak kolesterol ölçümleri ile mümkün olabiliyor.

Kampanyanın kapıları herkese açık

Memorial Hastanesi, halkımıza bu konuda yardımcı olmak ve düzenli olarak kolesterol ölçtürmeye teşvik için, "kolesterol tarama programı"nı yeni yılın ilk ayında başlatmayı planlıyor.

Memorial Hastanesi Laboratuar Koordinatörlüğünce yürütülecek olan program, 30 yaşını geçmiş 5000 kişiyi kapsayacak. Programa katılmak isteyenler, program sekreterinden önce randevu alarak katılabilir.

Alınan kanlarda kolesterol dışında, HDL kolesterol ve trigliserid ölçümleri de yapılacak. Ayrıca, gelecek on yıl içinde kalp krizi geçirme riskleri de hesaplanacak.

Başlangıç: 09.02.2004
Kan alım günü: Haftaiçi hergün
Kan alım saati: 08:30 - 11:30
Detaylı bilgi için: 0212 210 66 66/ 5503 -5504
Yayın tarihi: 01.02.2004
808
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.