Sağlık

Kadınların büyük güzellik suçları

Kadınların büyük güzellik suçları

Güzelleşmek elbette her kadının hakkı. Ama güzel ve bakımlı olmak için güzellik uzmanlarına göre suç sayılabilecek bazı davranışlardan ve ihmallerden sakınmak gerekiyor.

Kadınların işledikleri güzellik suçlarının cezası ise oldukça ağır: Vakitsiz yaşlanmak ve güzellikleri kaybetmek... Bakın kadınlar çoğu zaman istemeden bilmeden ne gibi suçlar işliyorlar:

Ayaklarınızı ihmal etmeyin

Hayatın giderek hızlanan temposunda kadınlar vücutlarının her bölgesiyle yeterince ilgilenemiyorlar. Ve de özellikle ayaklar en çok ihmal edilen organlar oluyor. Ayaklarını ayakkabı ve çorapla gizledikleri için kadınlar ayak bakımına yeterince özen göstermiyorlar.

Oysa ayaklar, kadın güzelliğinde ve sağlığında çok önemli rol oynuyor. Her gece yatmadan önce ılık su dolu bir kapta ayaklarınızı dinlendirmelisiniz.

Ayak tırnaklarının bakımı da ihmal edilmemeli. Haftada bir kez pedikür yapmanızda yarar var. Ayaklara nemlendirici kremle masaj yapılmalı. Ayakları ihmal etmek, güzellik adına işlenen suçların en büyüklerinden biri.

Cildinizi kurutmayın

Kadınlar, ayna karşısında dakikalarca oyalanırlar. Yüze makyaj yapmak, bakım uygulamak zamanlarını alır. Ama onlar güzel görünmek uğruna bu fedakarlığı göze alır. Peki ya vücut?
Kollarda, bacaklarda ve vücudun çeşitli bölgelerinde cilt bakımına ihtiyaç yok mudur? Özellikle bu bölgelerde kurumuş cilt, çok büyük sorunlar yaratabilir.

Banyo yaparken kese ya da fırça kullanarak ölü deri hücrelerinden kurtulmalısınız. Daha sonra ise deriyi yumuşatan, susuz kalmasını önleyen güzellik ürünlerini uygulamalısınız. Kollarınızın bacaklarınızın ve vücudunuzun kapalı kalan bölgelerinin derisini ihmal etmek, güzelliğine önem veren kadınlara hiç yakışmıyor.

Tırnak yemekten vazgeçin!

Çocukluk yıllarında edinilen alışkanlıklardan vazgeçmek elbette kolay değil. Ama bir kadının tırnaklarını kemirmesini yadırgamamak da elde değil. Bu alışkanlığı olanlar hiç zaman kaybetmeden tırnak kemirmekten vazgeçmelidirler.

Tırnaklar her zaman boyalı ve bakımlı olursa, onları kemirmekten kaçınabilirsiniz. Tırnakları güçlendiren ürünleri elinizin altından hiç eksik etmemelisiniz. Tırnaklarınız uzun ve bakımlı olunca, onları kemirip çirkin bir görüntü yaratmak istemeyeceksiniz.

Çizgileri hemen kabullenmeyin

Yaş ilerledikçe bazı mimikler yüzde derin çizgiler bırakmaya başlar. Aslında bunlar yaşlılık belirtisi sayılır. Ayna karşısında durup da yüzünüzdeki çizgileri üzgün üzgün inceleyip kaderinize küsmeyin. Günümüzde yaşlılığı geciktiren, yüzdeki çizgi ve kırışıkları gideren en azından gizleyen ürünler kadınların emrinde.

Güzellik salonlarında çeşitli tedavi yöntemleri uygulanıyor. Bu kadar imkan varken yaşlılığın belirtilerini kabullenmek güzellik adına işlenmiş büyük bir suç olur.

Makyajınızı mutlaka temizleyin

Güzellik uzmanları yıllardan beri kadınları makyajlarını temizlemeden uykuya yatmanın zararları konusunda uyarıyorlar. Her fırsatta tekrarlanan açıklamaları gene de görmezlikten gelenler var.

Gecenin çok geç bir saatinde dakikalarca makyaj temizlemeye çalışmak hoşa gitmeyebilir. Gün boyunca yorulan kadın, makyajını temizlemeye üşenebilir. İşte o zaman da kendine en büyük kötülüğü yapmış olur.

Yüzde çok uzun süre kalan makyaj malzemeleri cilde çok zarar verir. Önceleri pürüzsüz olan ciltte sivilceler, siyah noktacıktlar görülür. Özellikle göz makyajını temizlemeden yatmak, çok zararlı ve tehlikelidir. Siz siz olun sakın makyajınızı temizlemeden uykuya yatmayın.
Yayın tarihi: 31.05.2003
751
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.