Sağlık

Kadınlara cinsel arzu "ilacı"

Kadınlara cinsel arzu "ilacı"

Kadının libidosunu harekete geçiren ilaç cinsel arzuyu artırıyor...

Bilim adamları, erkekleri tahrik eden "pheromone" adlı kimyasal maddenin ardından, bu kez kadınlarda cinsel isteği uyandıran "vaporizatör" (püskürteç) geliştirdi. Avustralya'nın Melbourne kentindeki Acrux şirketince geliştirilen vaporizatör, nikotin bandı gibi 24 saat süreyle deriye erkeklik hormonu testosteron zerkediyor.

Kadının libidosunu harekete geçiren kimyasal maddeyi geliştirenlerden Susan Davis, cinsel isteksizlikten şikayet eden 261 kadın üzerinde yapılan testlerde, cinsel arzunun arttığının açıkça görüldüğünü belirtti.

Davis, geliştirdikleri maddenin yan etkisi olarak, deneylere katılanlarda hafifçe tüylenme görüldüğünü söyledi.

Şirket yetkilileri, maddeyle ilgili araştırmaların devam ettiğini ve ürünün birkaç yıl sonra piyasaya çıkabileceğini kaydettiler.

Bilim adamları, daha önce, kadınların karşı cinsi etkileyebilmeleri için "pheromone" isimli bir madde geliştirdiklerini açıklamışlardı.

Winnifred Cutler isimli bir biyolog tarafından geliştirilen ve bileşimi devlet sırrı gibi saklanan kokuyu kullanan kadınların erkekleri cezbettikleri belirtilmişti.
Yayın tarihi: 11.02.2005
994
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.