Sağlık

Kadınlar kaloriyi seviyor

Kadınlar kaloriyi seviyor

Kadınların, yemeğe dışarıya çıktıklarında daha kalorili ve yağlı yiyecekleri yemeye eğilimli oldukları bildirildi.

ABD'de yapılan, "alemci" ve rejimine sadık kadınları içeren bir araştırma, her iki gruptaki bayanların sık sık dışarıda yemek yediklerini ve dışarıda yediklerinde fazladan 200 ila 300 kaloriyi "mideye indirdiklerini" gösterdi.

Sonuçları Western Journal of Nursing Research adlı dergide yayımlanan araştırmaya göre, ayrıca "alemci" kadınlar dışarıda yediklerinde aşırıya kaçma eğilimi gösteriyor.

Araştırmanın yazarı olan Texas Üniversitesi'nde yardımcı profesör Gayle M. Timmerman, restoranların, hem "alemci" hem de rejimine sadık kadınlar için büyük risk oluşturduğu belirterek, kadınların buralarda kontrollerini yitirdikleri ve aşırı derecede yiyecek tükettiklerini söyledi.

Timmerman'ın araştırmasında, kadınların fast-food yiyecek satan yerlerde, restoranlarda yediklerinin yaklaşık 4'te 1'ini yedikleri ve genellikle tatlıyı esgeçtikleri de ortaya çıktı.

Araştırmada, katılımcıların 14 günün 7'sinde dışarıda yemek yediklerine ve bunun yılda yaklaşık 5.5 kilo almak demek olduğuna dikkat çekildi.
Yayın tarihi: 09.11.2006
804
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.