Sağlık

Kadının yürüyüşü orgazmı ele veriyor

Kadının yürüyüşü orgazmı ele veriyor

Kadın cinselliğinde ilginç bir araştırma yapıldı. Kadınların yürüyüş tarzı ile orgazm yeteneği arasında bir ilişki var!

Güncellenme tarihi:

Yürüyüş orgazm ikilisi

Vatan'ın haberine göre; Belçikalı bilim adamları, kadınların yürüyüş tarzı ile orgazm yeteneği arasında bir ilişki olabileceği konusu üzerinde duruyorlar. Buna göre enerjik ve düzgün adımlarla yürüyen kadınlar sık sık orgazm oluyor. Yürüyüşün ritminden, enerjikliğinden, tarzından ve kasların sıkılığı ya da gevşek oluşundan kadının vajinal orgazm deneyimlerini anlamak mümkün olabiliyor.

İki grupta incelendi Belçika'daki Louvain Üniversitesi ve West Scotland Üniversitesi'nde yapılan araştırmada öğrencilere cinsel davranışlarına dair sorular soruluyor. Verdikleri cevaplara göre iki gruba ayrılan öğrencilerden ilk grubu, her zaman ya da sık sık orgazm olanlar, ikinci grubu ise hiç orgazm olmayan ya da nadiren orgazm olanlar oluşturuyor. Ardından deneklere 100 metre boyunca kumsalda olduklarını düşünerek, 100 metre de kumsalda aşık oldukları kişiyle birlikte olduklarını düşünerek yürümeleri istendi. Hangi deneğin hangi grupta olduğunu bilmeyen iki seksologdan, yürüyüşlerine bakarak deneklerin hangi grupta olduklarını tahmin etmeleri istendi. Sonuçta seksologlar sık orgazm olan kadınlarla nadiren olanları yüzde 81 oranında tahmin etmeyi başardı.

Seks tüyoları... Çok abartılmamalı

Sonuçları değerlendiren West Scotland Üniversitesi öğretim üyesi Stuart Broady, yürüyüş ile vajinal orgazm arasındaki ilişkinin çok abartılmaması gerektiğine dikkat çekti. Broady, "Toplumda kadınlarla ilgi yakışıksız ve aptalca sıfatları doğrulayacak değerlendirilmelerden uzak durulmalı" dedi. "Sonuç olarak vajinal orgazm yaşayanlar pelvise bağlı kasların serbest olduğu kadınlar... Ayrıca yürüyüş bacaklar, pelvis ve omurganın bileşimiyle oluşan ve biçimini kontrol edemeyeceğimiz bir hareket." açıklamasında bulunan Broady, yürüyüş sırasındaki atılan adımın uzunluğunun ve omurganın biçiminin kadınların orgazm olma potansiyellerinin bir göstergesi olabileceğini ifade etti.

Yayın tarihi: 22.02.2009
2369
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.