Sağlık

İyi bir uyku için altın kurallar!

İyi bir uyku için altın kurallar!

www.Hastane.com.tr yazarı Prof. Dr. Burhanettin Uludağ, iyi bir uyku almak için neler yapılması gerektiğini en ince ayrıntısına kadar anlattı.

Güncellenme tarihi:
İyi bir uyku için altın kurallar!
Uykunuz gelmiyorsa yatağı terkedin! Prof. Dr. Burhanettin Uludağ "Yastığa başınızı koyduktan sonra 20 dakika içinde hala uyuyamadıysanız uyuyamayacaksınız demektir. En iyisi yataktan çıkıp gevşeme için kitap okuma, televizyon seyretme gibi aktivitelerde bulunun." dedi. Uyku saatinden önce kesinlikle sigara kullanmayın Uyku Hijyeni konusunu www.Hastane.com.tr okurları için ele alan ve köşesinde yer veren Uludağ; "Uyku saatinden önce kesinlikle sigara kullanmayın. Çünkü nikotin beyni uyaran bir maddedir. Uykunuzu kaçırmanıza sebep olur." Dedi. Prof. Dr. Burhanettin Uludağ, iyi bir uyku için neler yapılması gerektiğini, nelere uyulması gerektiğini, Uyku hijyeni için dikkat edilmesi gereken konuları www.Hastane.com.tr okurları için kaleme aldı. Uludağ, uyku saatinden önce alkol ve kafein, küçük şekerlemeler gibi şeyler almak uykunun kaçmasına ve gece sek sık uyanmaya sebep olacaktır. Uyku kalitenizin bozulmaması için bu alışkanlıklardan uzak durulması gerektiğini belirtti. Haberin devamı için tıklayın!
Yayın tarihi: 22.11.2010
834
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.