Sağlık

İşte cinsel gücü arttıran bitkiler

İşte cinsel gücü arttıran bitkiler

Bazı bitkiler, erkeklerde hormonlar üzerinde olumlu etki yaparak cinsel arzuyu ve gücü arttırıyor. Maydonoz, kereviz, sivri biber, kırmızı biber, nane....

Bazı bitkilerin erkeklerde cinsel isteği ve gücü artırdığı bildiriliyor. Uzmanlara göre, erkek hormonlarını çalıştıran ve cinsel isteği artıran bitkiler şunlar:

Kuşdili:
Tüm salgı bezlerini dengeli bir şekilde çalıştırır. Erkeklerde de kadınlarda olduğu gibi cinsel iktidarsızlığı giderir. Maydanoz: Bedeni yorgunluk ve ruhi bunalımı giderir. Erkeklerde cinsel gücü arttırır.
Nane:
Cinsel isteği çok arttırır. Erkekte psikolojik iktidarsızlığı giderir.
Tarçın:
Cinsel isteği çok arttırır.
Zencefil:
Tüm vücudu uyararak bedeni ve zihni çalışma gücünü artırır. Erkekte cinsel gücü ve isteği artırır.
Kekik:
Vücudun savunma gücünü ve erkekte cinsel arzuyu artırır.
Kişniş:
Erkeklerde cinsel arzuyu artırır. Günde bir kahve kaşığı kullanılır. Sinir sistemine de çok yararlıdır. Et yemeklerine veya yemeklerde soslara konur. Bir bardak sıcak suya yarım kahve kaşığı kişniş karıştırılıp, yemek üzerine içilebilir.
Vanilya:
Çeşitli sebeplerle (Ruhi ve Bedeni zayıflık) erkeklerde görülen cinsel iktidarsızlığı giderir ve onlara cinsel güç kazandırır. Pasta ve sütlü tatlılarda kullanılır.
Kırmızı biber:
Cinsel isteği çok artırır. Ancak damar sertliği, üre ve tansiyonu olanlar yememelidir.
Sivri biber:
Bol miktarda C, P, K vitamini içerir. Erkeklerde cinsel isteği artırır.
Hardal:
Cinsel arzuyu artırmanın yanı sıra sinirleri kuvvetlendirir. Ancak midesi hassas olanlar, karaciğer, damar setliği ve tansiyonu olanlar kullanmamalıdır veya çok az almalıdır.
Kereviz:
Çeşitli iç salgı bezlerine tesir eder ve onların faaliyetlerini artırır. Erkeklerde cinsel faaliyeti çok arttırarak vakitsiz iktidarsızlığı önler.
Ayçiçeği:
Bol protein ihtiva eder, içeriğinde fazla miktarda E vitamini vardır. İktidarsızlığa engel olur. Kalp ve sinir hastalıklarını önler. Cinsel arzuyu artırır.
Greyfurt:
Vücuda gençlik ve dinçlik verir. Sabah kahvaltıda bir bardak içilmesi tavsiye edilir. Ülseri ve tansiyonu olanlara tavsiye edilmez.
Çam fıstığı:
Bol E vitamini vardır. Cinsel tükenme ve buna bağlı olarak ruhi çöküntü ve kalp rahatsızlıklarını geçirir.
Antep fıstığı:
Protein ve bol E vitamini ihtiva eder. Cinsel arzuyu uyarır.
Susam:
Cinsel isteği artırır.

Yayın tarihi: 10.11.2001
620
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.