Sağlık

İstanbul'da Sars virüsü şüphesi!

İstanbul'da Sars virüsü şüphesi!

Türk Hava Yolları´nın (THY) Karaçi-İstanbul seferini yapan yolcu uçağında 'akut solunum yolu sendromu' (SARS) şüphesiyle kontrol altına alınan 4 yolcudan biri 'kalp ve şeker hastalığı' nedeniyle Haseki Hastanesi´ne kaldırıldı.

Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü Atatürk Havalimanı Sağlık Denetleme görevlileri tarafından sabah saatlerinde 'SARS' virüsü taşıyabilecekleri şüphesiyle Ashıg Ali Sinnah, Hamida Suleman, Sana Suleman ve Gaffar Abdul adlı yolcular kontrol altına alındı.

Yapılan muayenede hastalık unsurlarına rastlanmayan transit yolculardan Sinnah Bakü, Hamida ve Sana Suleman Chicago´ya gitti. Kalp ve şeker hastalığı bulunan Gaffar Abdul adlı yolcu ise 'yolculuk yapmaya elverişli olmaması' nedeniyle ambulansla Haseki Hastanesi´ne kaldırıldı.

Görevli doktorlar, Abdul´ün kontrollerinde 'SARS' virüsüne ilişkin bulguya rastlanmadığını, bu nedenle ülkeye girişinde endişe edilecek bir durum bulunmadığını ifade ettiler.

Göreviler ayrıca, kontrol altına alınan yolculara 'SARS' virüsü ile ilgili bilgi verildiğini, 2 hafta içinde hastalıkla ilgili bulguların görülmesi halinde sağlık birimlerine başvurmalarının istendiğini kaydettiler.
Yayın tarihi: 04.04.2003
955
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.