Sağlık

İstanbul Kasım'da daha "Naturel" olacak

İstanbul Kasım'da daha "Naturel" olacak

Naturel 2004 Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali 4-7 Kasım tarihlerinde beşinci kez düzenleniyor.

Son dört yılda İstanbul, Ankara ve Bursa'da doğal yaşam tutkunu 70 bin kişinin ziyaret ettiği ve 4-7 Kasım tarihleri arasında Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesi'nde beşinci kez düzenlenecek olan Naturel 2004 - Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali, bu yıl "Affetme Şampiyonası" ve "Köpeklerle Beden Diliyle Konuşma" gibi ilginç etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Doğal sağlık yöntemleri, ekolojik yaşam, kişisel gelişim, doğal ürünler, şifalı bitkiler ve taşlar, organik gıdalar, diyet ve spor, yayıncılık alanlarında faaliyet gösteren çok sayıda firma ve kurumun, ürün ve hizmetlerini tanıtacağı festival, ABD, Almanya, İngiltere, Hindistan, Kırım, İsrail, İsveç, Norveç ve Türkiye'den uzmanların katıldığı seminer, panel ve çalışma gruplarının yanısıra Meditasyon'dan Tai Chi'ye, Girya'dan Capoeira'ya, Müzikoterapi'den Çigong'a kadar birçok etkinliği kapsıyor. Festivalde ayrıca Belçikalı sanatçı Wenshan'ın resimleri de sergileniyor.

Affetme Şampiyonası

Festival katılımcılarından Antalya Ruhbilim Okulu ve Bytheo tarafından, "affetmenin birey ve toplum sağlığını koruyucu ve geliştirme etkisini" vurgulamak amacıyla düzenlenecek Affetme Şampiyona'sına katılmak isteyenler, festivalin ilk üç günü 4-6 Kasım tarihleri arasında başvurabilecekler. Uzmanlarca yapılacak yüzyüze görüşmeler ve testler sonucunda katılımcıların yaşadıkları affetme deneyimleri arasından en etkileyici ve affetme becerisi en gelişmiş ilk üç belirlenecek. Festivalin son günü olan 7 Kasım tarihinde düzenlenecek Affetme Şampiyonası ödül töreninde birinciye Antalya Hillside Su Otel'de bir hafta sonu çift kişilik konaklama ve Antalya Dolphinland'de yunuslarla birlikte yüzme ödülü verilecek. Şampiyonada ikinci ve üçüncü olanlar da Antalya Dolphinland'de yunuslarla yüzme hakkı kazanacak.

"Köpeğinizle Konuşma yolu: Beden Dili"

Naturel 2004 - Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali, köpek sahiplerine de önemli bir olanak sunuyor. Festival katılımcılarından "Stardogs Positive Training", şiddet ve ceza içermeyen yöntemlerle ödüllendirme sistemi ve beden dilini kullanarak köpek ve sahibinin iletişim kurması ve bir ekip haline dönüşmesi tekniklerini aktaran gösteriler gerçekleştirecek. ABD'de köpek eğitiminde yaygın biçimde kullanılan bu eğitim yöntemi böylece İstanbullulara tanıtılmış olacak.

Yabancı Uzmanlar İstanbul'da

Naturel 2004 - Beden, Zihin ve Ruh Sağlığı Festivali nedeniyle yerli ve yabancı uzmanlar İstanbul'da buluşuyorlar. İsveç'ten Asa Levin "Yüksek Benlik (Higher Self)", Norveç'den Bhanu Foxley "Kinezioloji ile Duygusal Dengeleme", Güneşin Aydemir "Ay Evrelerinin Gündelik Yaşamda Kullanımı", Dr. Ender Saraç "Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama", A.B.D.'den Psk Dr Frank Cardelle "Işığa Dönüşen Gölge", Prof. Dr. Tarık Altınok "Menapoz ve Alternatif Tedaviler", Doç. Dr. Mehmet Gürsel "Nöral Terapi", Nihal Tel "Doğal Cilt Bakımı" ve Prof. Dr. Engin Eker "Beyin Yaşlanmasına karşı Korunma" konularında seminer verecekler ve "Ekoköyler" üzerine bir panel gerçekleştirilecek.

Naturel 2004 Festivali kapsamında gerçekleştirilecek çalışma gruplarının bazılarının konuları ise şöyle sıralanıyor: Fatoş Ayvaz "Afirmasyonlar", Emin Dayıoğlu " Nefes Meditasyonu", Hakan Onum "Zen Şiatsu Uygulamaları", Yeşim Cimcoz "Yazı ile Şifa".

Festivalde kitap ve albümlerini imzalayacak yazar ve sanatçılar arasında Seden Gürel, Burak Eldem, Cihangir Gener, Dr Frank Cardelle, Barış Kömürcüoğlu ve Cüneyt Duru yer alıyor.

Daha ayrıntılı bilgi için

Tel: 0212 219 75 45 (pbx)
Fax: 0212 219 75 44
Email: info@festivaistanbul.com
URL: www.festivaistanbul.com
Yayın tarihi: 27.10.2004
793
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.