Sağlık

İmplant destekli sabit protezler ile hayat kalitenizi yükseltin

İmplant destekli sabit protezler ile hayat kalitenizi yükseltin

implantlar dişlerini kaybetmiş insanların gülmesini, konuşmasını, iyi ve rahat şekilde çiğnemesini ve ...

Yoksa siz hala yemek yerken protezin çıkmasından mı korkuyor ve elmayı gönül rahatlığı ile ısırmanın keyfini mi özlüyorsunuz? Her gece protezinizi çıkarıp temizlemek size çok mu zor geliyor veya gönül rahatlığı ile gülmeyi mi özlediniz? Üzülmeyin çünkü implant destekli sabit protezler tüm bu ve benzeri sorunlarınız ortadan kalkıyor!!

İmplant, kaybedilen organ ve dokuların yerine yerleştirilen, bu organ ve dokuların görevini yapan yapay organ ve dokulardır. Kalça ve omuz eklemi implantları uzun yıllardan beri en çok bilinen implant örnekleridir. İmplantların bir diğer tipi de dental implantlardır. Dental implantlar, çok ileri teknoloji ile titanyumdan hazırlanmış ve çene kemiğine küçük bir operasyon ile yerleştirilen suni diş kökleridir.

Doğal dişler kaybedildiği zaman çene kemiği ve dişeti içerisine dişlerin köklerinin yerini alacak bu suni diş köklerinin üzerine implant üst yapısı sabitlenir . Böylece implantlar dişlerini kaybetmiş insanların gülmesini, konuşmasını, iyi ve rahat şekilde çiğnemesini ve estetik bir görünüme sahip olmalarını sağlarlar.
İmplantlar kron, köprü veya hareketli diş protezleri uygulanarak yapılan klasik tedavilerde karşılaşılan bir çok problemi ortadan kaldırmaktadır. Örneğin tek diş eksikliğini gidermek için yapılan klasik köprü yönteminde eksik dişin her iki yanındaki sağlam dişlerin kesilmesi gerekmektedir.

Bu da ilerleyen yıllarda kesilen dişlerin kaybına kadar gidebilen pek çok problemi de beraberinde getirebilmektedir. Oysa bu boşluğun implantla doldurulması çok daha estetik ve sağlıklı sonuçlar ortaya çıkarır ve hiçbir dişiniz zarar görmemiş olur.

Yayın tarihi: 25.06.2009
1120
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.