Sağlık

Horlamak yaşamı zehir etmesin!

Horlamak yaşamı zehir etmesin!

Tek başına sosyal bir problem olan horlama, uykuda solunum durmasıyla birlikte yaşanması halinde ek tıbbi sorunlar ortaya çıkabilir.

Güncellenme tarihi:
Nefes alınamayan kısa anlarda görülüyor Horlama, uyku esnasında nefes alıp vermenin durması şeklinde ortaya çıkan "Sleep Apne"nin ilk belirtisi olarak sayılıyor. Uyku apnesi ya da tıkayıcı türde horlama hastalığında, şiddetli horlamalar ancak kişinin nefes alamadığı kısa sürelerde kesiliyor. Ciddi sağlık problemlerine neden olabilir On saniyenin üzerindeki apne nöbetleri, saatte yedi defadan fazla olursa ciddi sağlık problemlerine yol açabiliyor. Solunumun tamamen durduğu bu durumlarda kandaki oksijen oranı düşüyor ve kalp, kanı daha çok pompalamak zorunda kalıyor. Bu da yüksek tansiyonun yanı sıra kalpte ritim bozuklukları ve kalp yetmeliğine yol açıyor. Evdekiler horultularınızdan bezdi değil mi? Siz de uzun zamandır çözüm arıyorsunuz. Foto habere tıklayın, hem sebepleri hem de tedavi yöntemlerini derledik. Bebekler gibi uyumak için bunları yapın! Foto galerilerde kısa bir gezinti...
Yayın tarihi: 24.04.2008
990
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.