Sağlık

Her Mutfakta Olmalı: Acil Durum Yiyecekleri!

Her Mutfakta Olmalı: Acil Durum Yiyecekleri!

Yoğun çalışanların ve yemek hazırlamakta sıkıntı yaşayanların mutfaklarında acil durum yiyeceklerinin olması gerektiğini söyleyen Uzman Diyetisyen Serkan Tutar, her evde bulunması gereken besinleri açıkladı…

Güncellenme tarihi:

Çoğu zaman yemek hazırlamak için fırsatımız olmaz. Eğer elinizin altında herhangi bir besin yoksa bu sefer fast food besinlere yönelme olmaktadır. Yoğun çalışıyorsanız ve yemek hazırlamakta sıkıntı yaşayanlardansanız aşağıdaki besinleri mutfağınızda sürekli olarak bulundurun. En azından 20 dakika sonra yemeğiniz sofranızda olacaktır.

Bu şekilde hem sağlıklı beslenme programınızdan şaşmamış olursunuz hem de kilo vermek amaçlı diyet yapıyorsanız diyetinizden kopmalar olmaz. Zaten çoğu zaman diyet yapmamak için kendinize bile bahane sunan sizler en azından bu şekilde bir bahaneniz daha ortadan kalkar.

İŞTE ELİNİZİN ALTINDA BULUNDURMANIZ GEREKEN BESİNLER

1-PİŞİRMEYE HAZIR TAVUK


Günümüzde en çok tartışılan besinlerden birisi de tavuktur. Maalesef ki her tükettiğimiz tavuğun güvenilirliği tartışılacak duruma geldi. Ama siz evinize güvendiğiniz yerden tavuk almayı ihmal etmeyin. Tavuk hem baharatlandığında hem de az bir sos çeşidi ile hazırlandığında gayet lezzetli bir hayvansal kaynaklı protein olacaktır. En azından bir pizzadan iyi seçim olacağı kesindir. Hangi bölgesini tüketmeliyim? gibi obsesif sorulara gerek yok. Önce siz beslenme programınıza sadık kalın tavuğun but kısmını tüketseniz de kilo almanıza neden olmaz.

Yayın tarihi: 11.10.2017
6791
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.