Sağlık

Hemşireler bu durumdan şikayetçi!

Hemşireler bu durumdan şikayetçi!

Yapılan araştırmalara göre hemşirelerin yüzde %62'si bacaklarında yorgunluk, ağrı ve ödem gibi belirtilerden şikâyet ediyor.

Güncellenme tarihi:
Boehringer Ingelheim Uluslararası Bacak Sağlığı Merkezi tarafından yapılan araştırmalara göre hemşirelerin yüzde %62'si bacaklarında yorgunluk, ağrı ve ödem gibi belirtilerden şikâyet ediyor. Bacaklar vücudun tüm yükünü taşımaktadır, özellikle günde ortalama 9 bin adım attığımız düşünüldüğünde, bacaklarımızın ne kadar fazla basınç altında kaldıklarını daha iyi anlayabiliriz. Bacak damarlarımız tüm gün yer çekimine karşı mücadele eder, özellikle tüm gün ayakta çalışan hemşirelerimiz için durum daha da zordur. Boehringer Ingelheim Uluslararası Bacak Sağlığı Merkezi tarafından yaptırılan araştırmalara göre hemşirelerin bacak sağlığı, günlük yaşamlarını büyük oranda etkiliyor. Hemşireler iş performanslarında bacak sağlıklarının doğrudan etkili olduğunu düşünüyor ve %62'si düzenli bir şekilde bacak ağrılarından muzdarip olduğunu belirtiyor. Hemşirelerin %25'i bu yüzden çeşitli sosyal ortamlardan kaçındığını, %36'sı yaz aylarında bu yüzden kötü göründüklerini düşünüp, etek veya şort giymekten kaçındıklarını belirtiyor. Hemşirelerin %23'ü bacak sorunlarından dolayı spor yapmıyor Araştırma sonuçlarına göre bacak sağlığını tehdit eden kronik venöz yetmezliğinin erken belirtilerinin rahatlatılması ve tedavi edilmesinde yüksek etkinlik sağlayan kırmızı üzüm yaprağı ekstresi, mesleğiniz yüzünden uzun süre ayakta ya da oturuyor olsanız dahi, kısa zamanda belirgin bir farklılık sağlıyor. Bacaklardaki ödemi azaltırken aynı zamanda bacaklardaki kan akışını normal seviyede tutuyor. Bu sayede günlük yaşantınızı olumsuz bir şekilde etkileyebilecek, bacak yorgunluğu, ağrı ve ödem oluşumunu engelliyor.
Yayın tarihi: 20.05.2010
842
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.