Sağlık

Havuç cinsel gücü artırıyor

Havuç cinsel gücü artırıyor

Havuç göz hastalıklarını iyileştirmenin yanı sıra cinsel gücü de artırıyor.

Uzmanlar, havucun adeta vitamin deposu olduğunu belirtiyor. 454 gram havuçta 48 bin ünite A vitamini, 0.27 miligram B1 ve B2 vitamini, 2.0 miligram niacin, 24 miligram C vitamini, 4.8 gram protein, 156 miligram kalsiyum, 148 miligram fosfor, 3.2 miligram demir ve 1.2 miligram yağ bulunuyor.

Havuç, göz zaafiyetinin giderilmesinin yanı sıra böbrek ağrılarının dindirilmesinde, mide rahatsızlıklarında, gaz söktürmede tedavi edici özelliğe sahip.

Aynı zamanda havuç kabızlıkta, bağırsak iltihaplanmasında, idrar artırmada ve adet söktürmede, bağırsak kurtlarını düşürmede, kansızlıkta, yeni bebekli hanımların sütünü artırmada, öksürükte, soğuk algınlığında, göğüs yumuşatmada, balgam söktürmede, kalp hastalıklarında, cildin güzelleştirilmesinde, damar sertliğinde, bacak ağrılarında, vücudun güçlenmesinde, astımda, çocuk ishalinde, sırt ağrılarında, karaciğer ve mideye kuvvet vermede, dalak şişinin indirilmesinde, cilde canlılık vermede, kanlı idrarın giderilmesinde, sarılık hastalığında, safra kesesi ve böbrekteki taşı düşürmede yaygın olarak kullanılıyor.
Yayın tarihi: 25.11.2003
823
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.