Sağlık

Hastalıklar bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor

Hastalıklar bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyor

'İleride hastalanmamanın tek yolu çocukluk döneminde virüslere karşı bağışıklık kazanmak, yani hasta olmaları' diyen uzmanlar ekliyor:'Hasta olmaması için çaba göstermeyin'

Belirtileri neler?

Çocuklarda en sık rastlanan hastalıklardan biri de soğuk algınlığı... Uzmanlar, çocukların, yılda 6 - 12 kez soğuk algınlığı geçirmesinin normal olduğunu belirtiyor. Soğuk algınlığının çoğunlukla önce hafif boğaz şikayeti ve kaşınma, gıdıklanma, ağrı, tıkanan ya da akan burunla başladığına dikkat çeken uzmanlar kimi zaman bunlara öksürük, baş ağrısı, hafif ateş, halsizlik, eklem ağrıları ve iştahsızlık durumunun da eklendiğini kaydediyor.

Bol bol sıvı verin

İleriki yıllarda hastalanmamanın tek yolunun çocukluk döneminde etken virüslere karşı bağışıklık kazanma yani hastalanma olduğunu ifade eden uzmanlar, bir çocuğun yılda 6 - 12 kez soğuk algınlığına yakalanmasının normal olduğunu, anne babaların bunun olmaması için çaba göstermemeleri gerektiğini vurguluyor. Uzmanlar, çocuğun iyileşmesi için "bol yemek yedirme" yerine "bol sıvı verme"nin daha yararlı olacağını işaret ediyor.
Yayın tarihi: 24.09.2002
752
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.