Sağlık

Güzelleşirken sağlığınızdan olmayın!

Güzelleşirken sağlığınızdan olmayın!

Bronz ten, her kadının yaz kış sahip olmak isteyeceği bir görüntü. Ancak, güneşin zararlı etkilerinden de korunmalısınız.

Güncellenme tarihi:
Güzelleşirken sağlığınızdan olmayın!

Güneş, kuvvetli bir sağlık ve tenin D vitamini alabilmesi için bulunmaz nimet. Ancak güneşe çok fazla maruz kalmak, birçok deri problemini de beraberinde getiriyor. Güzellik için uzun vadede oluşabilecek problemleri göz ardı etmemelisiniz. Mesela, derimizin aslında kendini güneşin etkilerinden korumak için bronzlaştığını biliyor muydunuz? Elbette bu tek başına yeterli değil, zararı en aza indirmek için ek koruma önlemleri almak gerekiyor.
Yaşa, kalp ya da tansiyon gibi rahatsızlıklara, cilt tipine göre güneşten etkilenme oranı değişir. Güneşlendiği zaman kızaran ama bronzlaşamayanlar, güneşe karşı duyarlı cilde sahip olanlar ve açık tenliler kısa süreli bile olsa güneşe çıktıkları zaman mutlaka güneş koruyucu kullanmalılar.
Yazın 11.00 ve 16.00 arası, güneşin en etkili olduğu saatler. Bu saatler arasında güneşe çıkmamaya dikkat edilmeli. Birtakım ilaçlar ve kozmetik ürünler, güneşe olan hassasiyeti azalttır, bu yüzden mutlaka bir hekime danışılmalı. Ve en önemlisi, deri kanseri gibi ciddi rahatsızlıklar uzun vadeli birikimlerle ortaya çıktığı için güneşten korunmaya küçük yaşlardan başlanılmalı.

Yayın tarihi: 11.06.2012
887
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.