Mahmure

Sağlık

Genel Sağlık

Güneş gözlüğü alırken dikkat!

Güneş gözlüğü alırken dikkat!

Güneş gözlüğünün iyi bir koruma sağlayabilmesi için yüksek derecede ultraviyole süzen bir camdan yapılması gerekiyor. Ayrıca...

Güncellenme tarihi: 28.04.2014
Ultravioleye dikkat! Güneşten gelen ışınların bir kısmının, özellikle de mor ötesi (ultraviole-UV) ve kırmızı ötesi (infrared-IR) ışınlarının insan sağlığı için zararlı. Güneş gözlüğü yazın olmazsa olmazı Güneş, başta göz ve cilt olmak üzere bir takım organlara zarar verir. Son yıllarda ozon tabakasının incelmesi nedeniyle güneşten gelen zararlı ışınların miktarı daha da arttı. Bu nedenle, özellikle yaz aylarında güneş gözlüğü takmadan güneşe çıkılmamalı ve plaja gidilmemeli. Korneayı kurutuyor Bu konuda çocuklara daha büyük özen gösterilmeli. Güneşin zararlı ışınlarının gözdeki korneayı kurutmasının, kaşıntı, batma, yanma ve kanlanma gibi şikayet ve hasarlara neden oluyor. Bu kuruluk nedeniyle gözde enfeksiyonlar(konjonktivit) oluşuyor. Güneş gözlüğü şart da göze zarar vermeyeni nasıl seçmeli? Cevap foto haberde, tıklayın! Foto galeriler göz sağlığını korumanın diğer yöntemlerini içeriyor. Tıklayın!
762
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.