Sağlık

Gözler ve bilgisayar kullanımı

Gözler ve bilgisayar kullanımı

Bilgisayar kullandığınızda, baş ağrısı, göz gerilmesi, bulanık görüntü, göz hassaslığı, çift görme, fazlaca gözyaşı akması veya göz kuruması, gözlerde acı veya fazlaca göz kırpması gibi septomlar yaşıyor musunuz?

Eğer cevabınız evetse bu, kapsamlı bir göz tetkiki için göz doktorunuza başvurmanız gerektiği anlamına gelir. Ve başvurduğunuzda bilgisayarla nasıl çalıştığınız konusunda ona bilgi verin. Çalışma ofisinizin belli bölümünü kullanarak veya düzenleyerek rahatsızlığınızı azaltabilecek veya geçirecek birkaç önlem var. Bu ofis çizimine bakıp kendi ofisinizle karşılaştırarak çevrenizde göz rahatsızlığına yol aşabilecek durumlar olup olmadığını kontrol ediniz. İnsan gözü ancak belli bir uzaklıkta en iyi sonucu alabilecek yapıya sahip, fakat buradaki ve doktorunuzun verdiği önerileri uygularsanız, bilgisayarınızı daha rahat ve üretken bir biçimde kullanabilirsiniz.
Yayın tarihi: 28.06.2003
684
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.