Sağlık

Gözaltı Işık Dolgusu ile Yüzünüz Işıldasın

Gözaltı Işık Dolgusu ile Yüzünüz Işıldasın

Gözaltı ışık dolgusu yüz gençleştirmede kullanılan yeni bir yöntem. Özellikle gözaltı torbaları ve morluklarında oldukça etkili sonuçlar verir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen gözaltı ışık dolgusu hakkında merak edilenleri anlatıyor.

“Gözaltı ışık dolgusu, özellikle gözaltında oluşan problemleri gidermek ve azaltmak için kullanılan yeni bir dolgu tekniğidir. Bu dolgu enjeksiyonun diğerlerinden farkı çapraz bağı ve çapraz bağı olmayan hyalüronik asit içeriğinin yanı sıra sekiz amino asit, üç antioksidan, çinko, bakı ve B6 vitamininden oluşan bir karışıma sahip olmasıdır. Hyalüronik asit, insan vücudunda ve daha birçok canlıda doğal olarak bulunan bir polisakkarittir. Vücudun ürettiği hyaluronik asidin % 50'si üst deride bulunur. Yan etkilerinin çok az olması ve vücuttan tamamen atılabilir olmasından dolayı günümüzde en çok tercih edilen dolgu maddesidir. Gözaltı ışık dolgusu, düşük hyaluronik asit seviyesi ve yarı çapraz bağı hyaluronik asidin doğru dengesi ile üretilmiştir.”Gözaltı estetiğinin önemi

“Sosyal çevremizde, ikili ilişiklerimizde en fazla iletişime geçtiğimiz bölgedir göz çevresi, yorgunluğumuzu ve dinginliğimizi yansıtır. Yaşa, metabolizmaya, çevreye ve beslenmeye ve yaşam şekline bağlı olan değişikliklerin en çok dışa vurulduğu bölgedir. Bu nedenle estetik açıdan fazlasıyla önemlidir. Bizim ülkemizde gözaltı morluğu sorunları çok yaygındır. Gözaltı ışık dolgusu uygun teknik ve doğru cerrah seçimi ile oldukça etkili sonuçlar sağlar. Özellikle gözaltı çukuru olan, gözaltı morluğu ve halkaların tedavisinde kısaca göz çevresinin gençleştirilmesine yardımcı olur. Ayrıca hem kadın hem de erkeklere uygulanabilir.”Gözaltı dolgusu hakkında bilinmesi gerekenler

“Gözaltı ışık dolgusunun etkisi ortalama 1 - 1,5 sene sürer. Etki süresi kişinin cinsiyetine, yaşına, yaşam koşullarına ve genetik faktörlere göre değişiklik gösterir. Uygulama tekrar ettikçe etkisi daha da uzar. Operasyonun sonucu hemen görünür hale gelir. İşlem ortalama 20 ile 30 dakika arasında sürer. İşlem, yan etkilerini minimumda tutmak için özel tasarlanmış ucu sivri olmayan, yumuşak bir kanül yardımıyla yapılır. Gözaltı ışık dolgusu daha önce de belirttiğim gibi ödem ve şişlik açısından oldukça güvenlidir. Hastalar uygulamanın hemen ardından normal yaşantılarına dönebilir.”

Op. Dr. Fatih Dağdelen “Gözaltı ışık dolgusu, özel içeriği sayesinde ciltte nemlendirme, antioksidan koruma, hücre yenilenme ve yeniden yapılandırılmayı hedefleyen bir mezoterapi yöntemidir. Yüz, boyun, el üzeri ve dekolte bölgesinin gençleştirilmesi, onarımı ve yenilenmesine yardımcı olur. Özellikle yüz ve göz çevresinde kombine estetikle gençleşme sağlanabilir.”.

 

Yayın tarihi: 19.08.2016
1095
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.