Sağlık

Görüntünüz 15 dakikada değişsin

Görüntünüz 15 dakikada değişsin

Burun estetiğine "mini" yaklaşım ile 15 dakikada yepyeni bir burna kavuşmak mümkün!

Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Teoman Doğan, küçük kusurlu burunlar için sadece 15 dakika süren ve müdahale sonrası uzun süreli şişme, morarma gibi sorunlar yaşatmayan "burun estetiği uygulaması hakkında bilgi verdi. Doğan, uygulama sonrası kişinin hemen rutin hayatına devam edebilmesinin büyük avantaj olduğunu vurguladı.

Rinoplasti (burun estetiği), Türkiye'de ve dünyada en sık yapılan ve en çok talep gören ameliyatlardan biri. Son yıllarda bu ameliyatın temelleri iyice sağlamlaştı ve alınan sonuçlar estetik olarak çok daha iyi hale geldi.

Amaç hastanın daha çabuk iyileşmesi

Lokal anestezi ile 15 dakika süren, şişme ve morarmanın neredeyse hiç olmadığı, tampon ya da alçı kullanılmayan ve ertesi gün işinize dönebileceğiniz bir burun estetiği operasyonunu olduğunu belirten Doğan, "Son yıllarda estetik cerrahide ki en büyük gelişmeler hep ameliyatları daha kısaltmaya ve kolaylaştırmaya yönelik oldu. Amaç hastaların çok daha çabuk iyileşmesi, işlerine en kısa zamanda dönebilmeleri ve elbette ameliyat risklerinin ve ücretlerinin de azaltılması. Benzer şekilde mini burun estetiğinde de ameliyatın çapı küçüldüğü için risklerin de azaldığını söylemek mümkün" dedi.

Şişme minimum, morarma yok

Şişliklerin çok az olması da tekniğin önemli bir avantajı. Morarma ise bu ameliyatta beklenmiyor. Bu teknik ile ameliyat olan bir hasta ertesi gün normale yakın bir şekilde işine dönebiliyor. Burun ameliyatlarında kullanılan tamponlar ya da burun alçıları da bu teknikte kullanılmıyor.
Yayın tarihi: 12.12.2006
1481
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.