Sağlık

Göbekler güzelleşsin

Göbekler güzelleşsin

Göbeğinden şikayetçi olanlar, kısa bir ameliyatla bu sorundan kurtuluyor.

Estetik alanındaki yenilikler sınır tanımıyor. Burun, göğüs, bacak derken şimdi de göbek estetiği moda... Karınlarını ve göbeklerini düzelttirmek isteyen kadınlar, estetik cerrahlarının kapısını aşındırıyor.

Çatlaklar da alınıyor

Karın kısmındaki estetik müdahaleler ikiye ayrılıyor. Sürekli olarak kilo alıp vermekten ya da doğum yüzünden sarkan ve çatlaklar oluşan karınlarda tam germe ameliyatı yapılıyor. Yani karnın alt bölümüne sezeryan ameliyatında olduğu gibi bir kesi yapılıyor, alt karın geriliyor. Böylece hem çatlaklar hem de fazla yağlar alınıyor. Germe operasyonları 1.5 ilw 2 saat sürüyor.

En uygun zaman Eylül-Ekim

Ameliyat sonrası bir hafta kadar göbek sarılı kalıyor. Ama hasta bir haftanın sonunda rahatlıkla istediği kıyafeti giyebilecek duruma geliyor. Bu sorunla doktorlara başvuranlar daha çok bahar aylarını tercih etmeliler. Yaz sonunda 15 Eylül-15 Ekim tarihleri ise diğer talep bulan zaman aralığı. Karın yağları dışında göbek deliği operasyonları da şu sıralar yoğun olarak talep buluyor. Bu arada uzmanlar, güzel karınlar için sporun da gerekli olduğunu belirtiyor.
Yayın tarihi: 27.08.2005
793
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.