Sağlık

Gençlere cinsel eğitim

Gençlere cinsel eğitim

16-24 yaş arası gençlerin bilgilendirilmesi amacıyla, Internet üzerinden cinsel eğitim ve danışmanlık hizmeti verilecek.

9 Eylül Rotary Kulübü Derneğince hazırlanan ve finansmanının yüzde 90'ı AB tarafından karşılanan "Gençlere Internet Üzerinden Üreme ve Cinsel Eğitim ve Danışmanlık" projesi, 16-24 yaş arası gençlerin, cinsel konularda Internet üzerinden sağlıklı bilgi edinmelerini ve haftanın her günü 24 saat Internet üzerinden danışmanlık alabilmelerini amaçlıyor.

AB'nin toplam 200 bin Euro, 9 Eylül Rotary Kulübü Derneğinin de 23 bin Euro ve teknik destek sağladığı, Ocak 2006'da başlayan projenin ilk 6 ayında, Internet üzerinden danışmanlık hizmeti vermek üzere seçilen öğrencilerle personelin teknik eğitimi tamamlandı.

Proje kapsamında hazırlanan "www.gencinsellik.com/net/org" Internet sitesi, kısa süre sonra gençlere danışmanlık hizmeti vermeye başlayacak.

9 Eylül Rotary Kulübü Derneğince düzenlenen toplantıda, dernek tarafından projeye bağışlanan 10 bilgisayardan 5'i, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi. Diğer 5 bilgisayar ise İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecek.
Yayın tarihi: 06.06.2006
799
dahafazlası

sex

YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.