Sağlık

Gençler geleceği düşünmüyor!

Gençler geleceği düşünmüyor!

Ekonomik koşulların gençlerin hayata bakış açısını olumsuz etkilediğini belirten uzmanlar gençlerin artık geleceği düşünmediğine dikkat çekiyor.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Çelikkol, hızlı nüfus artışı ve göçler sonucu oluşan metropolleşmenin, yeni uyumlar gerektirdiğini, aynı zamanda yeni sorunları ortaya çıkardığını söyledi.

Anne ve babanın değer yargılarıyla yetişen gencin, çevreden edindiği yargılar, hayat anlayışı ve yaşama biçiminin de aynı olmadığını belirten Prof. Dr. Çelikkol, gençlerin geleceği düşünmeden sadece gününü geçirmek istediklerini söyledi.

Küreselleşme, gelir dağılımındaki dengesizlik ve ''televole kültürü''nün de gençleri olumsuz etkilediğine işaret eden Prof. Dr. Çelikkol, boşluktaki gençliğin motivasyonunu kaybettiğini söyledi. Prof. Dr. Çelikkol, olumsuz ülke koşulları içinde sorunlu bir gençliğin yetiştiğini ileri sürdü.

Aileler ne yapmalı

Uzmanlar, çocuklarına özgüven sağlama konusunda anne ve babanın, rehber olarak gerçekleri almalarını, gençlerle aralarındaki çatışmada tarafsız düşünerek doğruları yakalamaya çalışmalarını öneriyor.
Yayın tarihi: 25.09.2003
684
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.