Sağlık

'Gelin sizi de zayıflatalım'

'Gelin sizi de zayıflatalım'

Formsante, bu sloganla başlattığı projeyle, zayıflamak isteyenlere aracı oluyor. Projeye siz de katılabilirsiniz.

Yorulmadan, sıkılmadan, tatsız tutsuz yiyeceklere mahkûm olmadan, gerçekten ve kalıcı kilo vermek isteyenler için bir fırsat doğurdu. Formsante dergisinin önderliğinde, 'Gelin Sizi Zayıflatalım' adıyla kasım ayında başlayacak olan projede, Türkiye'nin önde gelen diyet, spor ve güzellik uzmanları ile konusunda uzman doktor, psikolog ve endokrinologlar eşliğinde fazla kilolarınızdan kurtulmanız mümkün olacak.

Yılda 3 tur

Obez ya da obezlik sınırında olmamak kaydıyla, herkes programa başvurabilecek. Proje, 3 aylık turlarla yılda 3 kez tekrarlanacak. Başvurular ekim boyunca alınacak, ilk program kasımda başlayacak. Seçilen kişiler, hastanede kontrolden geçirilecek. Bilim kurulu bu veriler doğrultusunda, katılımcıların 3 ay içinde verebilecekleri kiloları belirleyecek.

Uzman ekip
Diyetisyen, endokrinolog, iç hastalıkları uzmanı, psikolog, spor eğitmeni ve güzellik uzmanından oluşan bilim kurulu, katılımcılar için ayrı ayrı, haftalık diyet programı oluşturacak. Kurul, programları çok yakından takip edip gerekirse değişiklikler yapacak. Ve 1 ay sonunda kişilerin geçmiş 4 haftada neler yaşadıkları Formsante'de okuyuculara aktarılacak.

Yine hastane kontrolü

Bir ayı tamamladıktan sonra, yine hastanede kişilerin kontrolleri yapılacak. Ve katılımcılar buna göre 2. aya başlayacaklar. 3. ayın sonunda kişilerin hedeflenen kilolarına inip inmediği kontrol edilecek ve hedeflenen kiloya sorunsuz bir şekilde inmiş olan kişiler programı başarıyla tamamlamış olacaklar.
Yayın tarihi: 04.10.2005
866
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.