Sağlık

Fırçalamanın da yöntemi var...

Fırçalamanın da yöntemi var...

Ağız bakımının doğru yapılmaması durumunda vücuttaki mikrop dengesi bozulduğundan, diğer organları da olumsuz etkiliyor.

Güncellenme tarihi:
Diğer organlar için de tehlike İnsan vücudunda en fazla mikrobun bulunduğu organlardan biri de ağız. Ağız bakımının doğru yapılmaması durumunda vücuttaki mikrop dengesi bozulduğundan, diğer organların zarar görme olasılığı artıyor. Kana karışan mikroplar kalp, böbrek ve beyni olumsuz yönde etkileyebiliyor. Düzenli temizlik şart! Diş fırçalamaktaki amaç, dişlerin üzerine yapışmış ve gözle görülemeyen birikintileri temizleyerek, sağlıklı bir ağza sahip olmak. Bunun içinse düzenli temizlikten kaçınmamak gerekiyor. Dişler günde iki defa fırçalanmalı, diş ipinin ise iki günde bir uygulanması gerekiyor. Doğru fırçalama yöntemleri için foto habere tıklayın! Güzel bir gülüş kişinin kendine güveni de demek! Ağız ve diş sağlığı ile ilgili ipuçları foto galerilerde...
Yayın tarihi: 25.04.2008
873
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.