Sağlık

Fenerbahçe hastane kurbanı mı?

Fenerbahçe hastane kurbanı mı?

Fenerbahçe'nin futbolcusu Washington sabah antremandan önce kulüp doktoruna başvurup, göğsünde ve sol kolunda ağrı olduğunu söylüyor. Bunun üzerine Acıbadem hastanesine götürülüp efor testine sokuluyor. Bunun sonucunda damar tıkanıklığı teşhisi ile anjiyo yapmaya karar veriyorlar.

Anjiyo sonucunda tıkanıklığın yeri tespit edilip, balon yöntemiyle bu damar tıkanıklığı açılıyor.

Gündeme gelen sorular şunlar:

1- Transfer yapılmadan önce yapılması gereken elektrokardiyografi ve efor testindeki sonuçlar, normal insanın değerlerindemiy di, yoksa katlanılabilir en üst sınırdamıy dı?

2- Bu futbolcuya oynayabilir raporu veren Hastane kendini sorumlu hissediyor mu?

3- İlk tetkik sonuçları, akıllarda soru işareti kalmaması açısından basına açıklanacak mı?

4- Bu konuda ihmalkarlık var mı, sorumlusu kim, daha evvel bazı duyumlarımızda aldığımız gibi bir doktora mı suç yıkılacak?

5- Hastane yönetiminin açıklamasında her insanda risk faktörü olduğu, damar tıkanıklığının zamanının tespit edilemeyeceği söyleniyor. Oysa dünya çapında genel kabul edilmiş bazı araştırmalar bulunmakta.

6- Eğer büyük ve iyi olduğu söylenen bir hastane, bu konulara sokaktaki herhangi bir insan gibi cevap veriyorsa, bu kamuoyunu tatmin etmiyorsa, birşeyler mi örtbas ediliyor?

7- Fenerbahçe'nin 3.500.000$ lık zararı kimin?

8- Bu parayı Fenerbahçe kulübü suçu veya ihmali varsa bu hastaneden tazminat olarak alabilir mi?


Not: Hastaneden açıklama gelmezse konunun takipçisi olacağız ve size en doğru, en seçkin sağlık haberlerini vermeye devam edeceğiz.
Yayın tarihi: 27.11.2002
844
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.