Sağlık

Evlilik, cinselliği neden köreltiyor

Evlilik, cinselliği neden köreltiyor

Çoğu erkeğe, hayatı boyunca bir kadına bağlanmak ve sadece bir kadınla birlikte olmak ürkütücü gelir. Fakat, buna rağmen günümüzde birçok bilinçli erkek tek eşliliği savunuyor.

Evlilik ilişkisinde erkeklerin yaptığı hatalardan biri, gün içinde yaşanan sorunları yatak odasına taşımak. Erkek, gün içinde yaşadığı bütün sorunları eve geldiğinde eşine yansıtıyor.
Bu da kadının eşine karşı soğumasına ve yatakta arkasını dönmesine yol açıyor. Veya erkek her an beyninde gün içinde yaşananları veya yaşanacak olan şeyleri tartışıyor ve dolayısıyla yatakta tatmin edici bir beraberlik kuramıyor. Tabii böyle bir durum sadece erkekler için değil, kadınlar için de geçerli.

Çiftler, ilişkilerinde doyurucu bir cinsel hayata sahip olmak için, kendilerine hakim olmayı öğrenmeliler. Yaşamsal sıkıntıları yatağa taşımamak, sadece o ana konsantre olmak, burada en uygun yöntem. Bunları pratik hayata geçirmek çok kolay görünmese de, bir çözüm bulmak gerekiyor. Çözüme gitmenin birinci kuralı da, oturup karşılıklı konuşmak. Çünkü, sorunların konuşuldukça azaldığını unutmayın. Ancak konuşma adabınıza da özen gösterin. Birbirinize iyi davranarak, saygılı cümleler kurarak iletişim sağlamanız, hem ilişkinize, hem de kendi iç dünyanıza iyi gelir.

Yatak ilişkisinde Amerika şampiyon Prezervatif firması Durex'in araştırmasına göre, dünyada en fazla sayıda değişik partnerle, en genç yaşta en çok cinsel ilişkiye girenler Amerikalılar. Türkler, ilişki sayısında ortalarda, partner sayısında üst sıralarda yer alıyor. Durex'in 28 ülkede 18 bin 500 kişi üzerinde yaptığı araştırmada, bir önceki yıl 96 olan dünyada cinsel ilişki sayısı ortalaması geçen yıl 97'ye yükseldi. Araştırmaya göre, Amerikalılar 16 yaşlarında cinsel hayata başlıyor, yılda ortalama 14 farklı kişiyle birlikte oluyor ve 124 kez cinsel ilişkiye giriyorlar. Cinsel ilişkiye girme sıklığında Amerikalılar birinci sırada yer alırken, onları Yunanlılar izliyor. Araştırmaya göre, Amerikalılar yılda 124, Yunanlılar 117, Hırvatlar ve Güney Afrikalılar 116, Yeni Zelandalılar 115, İtalyanlar 111, Fransızlar, İsrailliler ve Ruslar 110, İngilizler 107, Almanlar, Macarlar ve Türkler 105 kez cinsel ilişkiye giriyor. Listenin alt sırasında, yılda 36 cinsel ilişkiyle Japonlar yer alıyor.
Yayın tarihi: 25.11.2003
883
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.