Sağlık

Eşref saatinizi biliyor musunuz?(II)

Eşref saatinizi biliyor musunuz?(II)

Organların gün boyu iyi çalıştıkları saatlerin bilinmesi ve ona göre davranılması vücut sağlığını olumlu etkiliyor.

Akşam 16:00 Vücudunuz hareket ister. Adale kuvveti, hareketliliği, dolaşım aktivitesi çok fazladır bu saatte. Aynı zamanda ruh halinizin kötü olduğu saatlerdir. Saat 16'ya doğru moral bozukluğu doruk noktasındadır. Saat 17'den sonra moral yavaş yavaş düzelmeye başlar.

Saat 16-17 arası Kavga saatleri. Çelişkilerin üstesinden gelmek için en uygun saatler. Ciğerler en iyi bu saatte çalışır.

Akşam 17:00 El hünerleri bu saatte en üst noktadır. Kelimeleri kullanma becerisi de öyle. Otoriteleri, tanıdıkları ya da komşuları fikrinize ortak etmek, onları buna inandırmak istiyorsanız, bunu bu saatte yapın.

Bu saatler maket yapmak için de elverişlidir. Ayrıca bu saatlerde daktilo ve bilgisayarla dad aha çabuk yazılır.

Akşam 18:00 Tat alma ve koku duyusu bu saatte çok hassas olur. Bu nedenle de akşam yemeği için en iyi saattir. Fakat ölçüyü kaçırmamak gerekir. Çünkü öğleden sonraki saatlerden beri alınan kaloriler enerjiden çok yağa dönüşür.

Akşam 19:00 Deri kendisine yapmak istediğiniz herşeyi alma yeteneğine sahiptir. Bu nedenle güzellik maskeleri için çok iyi bir zamandır. Organizma da ilaçları öğleden önceki saatlerden daha iyi değerlendirir.

Gece 20:00 Estetik duygusu oldukça keskinleşir. Bu saatler dinlenme saatleridir. Refleks zayıflar. Yalnızlık duygusu artar.

Yayın tarihi: 01.05.2007
1878
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.