Sağlık

Eşlerin arasına estetik girdi

Eşlerin arasına estetik girdi

ABD Yüz Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Akademisi'nin yaptığı bir araştırmadan ilginç sonuçlar çıktı.

Araştırmaya göre insanların büyük bir kısmı sevgililerinin yüzlerindeki kusurları görmekle kalmıyor, bunları gidermek de istiyor.

Estetik ameliyatlar

Kadınların yüzde 59'u, erkeklerin yüzde 54'ü sevgili veya eşlerinin yüzünde en az bir kusur olduğunu düşünüyor ve buna çare olarak estetik ameliyat yaptırmayı görüyor. Kadınlar, karşı taraftan gelen estetik yaptırma teklifine genel olarak daha sıcak bakıyor.

Sevginin kanıtı

Özellikle de erkeğin ameliyat masraflarını üstlenmesi 'aşk kanıtı' olarak algılanıyor. Böyle bir teklife evet diyen kadınların sayısı erkeklerden iki kat fazla.

Kadınların yüzde 24'ü, erkeklerin ise yüzde 17'si sevgililerinin veya eşlerinin saçlarını beğenmiyor ve değiştirmesini istiyor. Kadınların yüzde 9'u, erkeklerin yüzde 11'i karşı tarafın yüzündeki kırışıkları gidermek istiyor. Buruna gelince ise oran tam tersi olarak belirlenmiş.

Anket yapıldı

Kadınların yüzde 11'i, erkeklerin de yüzde 9'u sevgililerine burun ameliyatı yaptırmalarını tavsiye edebileceklerini söylüyor. Sevgilisinin gözünü, kulağını ve ağzını beğenmeme konusunda kadınlarla erkekler arasında sayısal olarak bir eşitlik var.

Deneklerin yüzde 6'sı karşı tarafın ağzını, yüzde 5'i gözlerini, yüzde 4'ü kulaklarını kusurlu buluyor.

Anket ABD'de, 738'i sevgilisi olan veya evli 1000 yetişkinle yapıldı. Ortaya çıkan sonuçlar çeşitli dergilerde de yayınlandı.
Yayın tarihi: 05.03.2007
709
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.