Sağlık

Erken boşalmanın da çaresi var

Erken boşalmanın da çaresi var

Doku hissini azalttığı için erken boşalma sorununa karşı prezervatif tavsiye ediliyor ancak sorunlu erkekler prezervatif kullanmaya yanaşmıyor. Bu durum uzmanları çok şaşırtıyor.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuz Ekmekçioğlu, Anadolu insanının prezervatif takıntısının şaşırtıcı olaylar yarattığını belirtti.

Ekmekçioğlu, `Karşı tarafı tatmin edemeden boşalma ya da 1-2 dakikadan kısa sürede boşalma' olarak tarif edilen erken boşalma sorununa karşı uygulanan yöntemlerden birinin de prezervatif kullanmak olduğunu söyledi.

Araştırmalara göre her 100 erkekten 30'unda görülen erken boşalma sorunu nedeniyle kendilerine başvuran Anadolu erkeğine ilk etapta bazı önerilerde bulunduklarını anlatan Ekmekçioğlu, bu tavsiyelerin arasında prezervatif kullanımının da yer aldığını belirtti.

Ekmekçioğlu, "Doku hissini azalttığı için erken boşalma sorunu bulunan erkeklere prezervatif kullanmasını tavsiye ediyoruz. Ancak, Anadolu erkeği sorununa rağmen prezervatif kullanmayı kabul etmiyor. Bu durum bizi şaşırtıyor. Boşalmayı geciktiren ilaç içeren prezervatifler erken boşalma sorununa karşı önemli bir çözüm getirse de Anadolu erkeği bunu kabul etmiyor'' dedi.
Yayın tarihi: 01.10.2004
1204
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.