Sağlık

Erken boşalma mı, gecikme mi?

Erken boşalma mı, gecikme mi?

Madalyonun iki yüzü: biri erken boşalma, diğeri tam tersine gecikme.

Her ne kadar ikincisi eşlerin tercih ettiği bir durum olmasına rağmen, her ikisi de birer cinsel fonksiyon bozukluğu ve tedavi edilmeleri gerek.

İki problemin kökeninde yatan nedenler farklılık gösteriyor. Erken boşalma, çoğu zaman endişe, heyecan gibi hislerin o anda yoğun olarak duyulması nedeniyle ortaya çıkıyor. Gecikme sorununda ise bazı ilaçların kullanılması etken olabiliyor ama çoğu zaman esas sebep kişinin fazla kontrollü davranması ve kendini rahat bırakmaması.

Erken boşalma durumunda

Bu durum için elbette yapılacaklar var hatta konunun uzmanları bunları terapiden daha çok erotik oyunlara benzetiyorlar. Konunun esası erkeğin geri dönülmez noktaya gelmeden kendini tutması ve geri çekmesi, bu şekilde ilişkinin süresini uzatması. Aşağıdaki yöntemler de bu esasa dayanıyor.

1. Başla-Dur
Bu teknikte esas boşalmadan hemen önce ilişkiye 15 dakika ara verilmesi. Böylece ilişki süresinin uzatılması.

2. Sıkma tekniği
Bu teknikte boşalmaya yakın zamanda penis ucunun baş ve işaret parmaklarıyla kuvvetli bir şekilde sıkmak gerekiyor. Zamanla bunu partneri de uygulayabilir. Bu egzersize 5-6 ay boyunca haftada bir kez uygulanmalı.

Ya hızlandırmak için?

1. Partnerin desteği
Ön sevişme kısmı rahatça uzun tutulabilir. Bu sırada erkeğin uyarılması ihmal edilmemelidir.

2. Erotik yayınlar
Erotik yayınlar da bu durumdaki çiftlere yardımcı olabilir.
Yayın tarihi: 01.01.1900
1542
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.