Sağlık

Erkeklerde gece boşalmalarına dikkat!

Erkeklerde gece boşalmalarına dikkat!

Gece rüya görülürken meydana gelen boşalmalar tamamen normal bir fiziksel olaydır ve bir hastalık değildir.

Dr.Cenk Kiper

Ergenlik dönemine gelmiş bir erkekte sperm (meni -er suyu) üretimi devamlıdır ve hiç durmaz.
Bu üretilen spermler bir kesede toplanır ve boşaltılmaya hazır beklerler, arkadan da devamlı sperm üretimi olur ve bu keseye boşalır, bu kesenin bir kapasitesi, bir hacmi vardır bu kapasite dolunca kasıklarda dolgunluk hissi artar ve tabiiki cinsel istekte artar ve yoğunlaşır eğer boşalma ilişki veya masturbasyonla gerçekleşmezse kasıklarda ağrı, aşırı cinsel istek başlar.

Bu sürecin devam etmesine rağmen boşalma olmazsa bazen kese o kadar dolmuştur ki büyük tuvalet yaparken veya ıkınırken vücut içi basınç arttığından bu sırada penisten sperm akar (bu boşalma değildir ve zevk vermez sadece sperm akar).

Eğer kişi boşalmaz veya ilişki kurmazsa belli bir süreden sonra ki bu süre kişiden kişiye değişir (ortalama 4 ila 10 gün), vücut arkadan gelen spermlere yer açmak için uykudayken boşalır ve keseyi boşaltarak arkadan gelen spermlere yol açar.

Bu boşalma genelde erotik rüyalar eşliğinde olur. Bazen bu rüyalar hatırlanır, bazende hatırlanmaz. Geneldede rüyada tam bir ilişki kurulamaz.

Bu cinsel yönden aktif olan erkeklerde yaşlılığa, cinsel gücün kaybına kadar sürmektedir.

Gece boşalmalarının sıklığı boşalma (masturbasyon veya cinsel ilişki ile ) sıklığı ile orantılıdır. Aynı zamanda yaşa, yaşanan cinsel uyarılırın yoğunluğuna ve de cinsel yapıya (hormon düzeyine) bağlı olarak kişiden kişiye göre farklılıkta gösterir.

Dr.Cenk Kiper
Yayın tarihi: 18.08.2004
1155
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.