Sağlık

Eczacılar eylem hazırlığında

Eczacılar eylem hazırlığında

For You mağazalarının reçetesiz ilaç satacağını duyurmasını protesto eden eczacılar mağazanın ilaç satışı yapması engellenmezse alanlara çıkacak.

Güncellenme tarihi:
AKP'li Zapsu'nun ağabeyi Aziz Zapsu'ya ait olan For You mağazalarının reçetesiz ilaç satacağını duyurmasını protesto eden İstanbul Eczacılar Odası, "uygulama hukusuz" dedi. Oda, mağazanın ilaç satışı yapması engellenmezse alanlara çıkacak. İstanbul Eczacılar Odası üyesi eczacılar reçetesiz ilaç satımına başlayacak olan Kadıköy ve Şişli'de bulunan "For You" mağazaları önünde yaptıkları eş zamanlı eylemle protesto ettiler. Adalet ve Kalkınma Partili (AKP) Cüneyt Zapsu'nun ağabeyi Aziz Zapsu'nun, mağaza zinciri olan For You'nun hiçbir yasal dayanağı olmadığını belirten eczacılar, ilaç tekellerine karşı mücadele çağrısı yaptılar. "For You'ya yönelik bir engelleme olmazsa alanlara çıkacağız" Şişli'deki For You mağazasının önünde konuşan İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Semih Güngör şöyle konuştu: "Hangi yasaya dayanarak geliyorlar? Yoksa bir mevzuat değişikliği garantisi mi aldılar? Böyle bir garanti varsa bunun seçimlerle bağlantısı nedir, ki hemen seçimlerin ardından bu afişlerle mağazalarını donattılar?" "Perakende marketlerde ilaç satılmasına karşı olduğunu açıklayan Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın da, bu gruplar karşısında bir noktadan sonra mağazaların açılmasına müdahale edemeyeceğini belirten Güngör, "For You'ya yönelik herhangi bir engelleme olmaması durumunda alanlara çıkacaklarını, gerekirse mağazaların önlerinde yatacaklarını" söyledi. Sağlıklı galeriler...
Yayın tarihi: 13.04.2009
1504
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.