Mahmure

Sağlık

Genel Sağlık

Düzenli seks zekâyı artırıyor

Düzenli seks zekâyı artırıyor

Alman araştırmacı Werner Habermehl, seks yapmanın sadece kalp ve diğer organları değil, beyni güçlendirip zekâyı da artırdığını iddia ediyor

Almanya'nın tıp alanında önde gelen araştırmacılarından Werner Habermehl, bugüne dek insan bedenine, kalp ve diğer organlara faydaları kanıtlanan seksin beyni de güçlendirdiğini açıkladı. Habermehl, seks yapmanın beyni uyararak insanı daha zeki yaptığını öne sürdü.

Hamburg Tıp Araştırmaları Enstitüsü uzmanı Habermehl, düzenli olarak seks yapmanın yalnızca vücudu değil beyni de uyardığını ve adrenalinle kortisol hormonlarının artmasıyla beyindeki gri bölgenin harekete geçtiğini belirtti.

Habermehl, orgazm sırasında salgılanan endorfin ve serotonin sayesinde de kişinin kendine güveninin arttığını, cinsel ilişkinin fiziki olmanın yanı sıra beyne yönelik bir egzersiz de olduğunu söyledi. "Seks, sizi daha zeki yapar. Seks sırasında edinilen deneyimlerden, hayatın seksle ilgisi olmayan ileri safhalarında faydalanılır" diyen Habermehl'in araştırmasının sonuçları, "Unicom Campus" dergisinde yayımlandı.
Yayın tarihi: 31.03.2004
708
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.