Sağlık

Dünyanın en kaliteli saçları Türk ve Rus kadınların

Dünyanın en kaliteli saçları Türk ve Rus kadınların

Dünyanın en kaliteli saç yapısına sahip olan Türk ve Rus kadınların saçları, başta İsrail, Almanya ve Fransa olmak üzere birçok ülkede büyük ilgi görüyor.

Takma saç üreticilerinin belirttiğine göre, DNA yapısı nedeniyle dünyanın en kaliteli kadın saçına Türkler ve Ruslar sahip ve bu ülkelerdeki saçlar, dünya takma saç piyasasında aranıyor.

Hindistan´dan ithal edilen sentetik saçlar ise ısıya dayanıklı olmaması ve doğal görünüm vermemesi nedeniyle tercih edilmiyor, bu saçlar sadece ´´zenci örgüsü´´ modeliyle değerlendiriliyor.

Kentli kadınlara göre, kırsal kesimdeki kadınların saçları boyasız, yıpranmamış ve daha uzun olması nedeniyle tercih ediliyor. Bu saçlarla hazırlanan takma saçlara ise kemoterapi görenler başta olmak üzere çalışan kadınlar ve saç dökülmesi şikayetleri bulunanların rağbet ediyor.

Takma saç fiyatları, kullanılan saçın niteliğine, uzunluğuna ve işlenme türüne göre değişebiliyor. Uzun ve tam bir peruk 350-400 milyon lira, kısa peruk ise 200 milyon liradan başlayan fiyatlarla satılıyor.

Takma saçta en fazla sarı tonlar tercih edilse de
modaya göre kızıl ya da siyaha da ilgi gösteriliyor.
Yayın tarihi: 17.02.2003
1276
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.