Sağlık

Dudaklarınızı soğuktan koruyun

Dudaklarınızı soğuktan koruyun

Kış aylarında her zamankinden daha fazla bakıma ihtiyaç duyan dudukların en büyük düşmanı soğuk havalar... Bakımlı ve çekici dudaklara kavuşmanız için size birkaç önerimiz var...

Hassas derisi nedeniyle çabucak kuruyan ve esnekliğini kaybeden dudaklar, kış aylarında dışarıdaki soğuk hava ve içerideki kaloriferin kuruttuğu hava nedeniyle, normalden daha fazla yıpranıyor.

Bu tür olumsuzluklar sonucunda kuruyan ve çatlayan duduklar, dudak derisinin tahriş olarak acımasına neden oluyor. Dudaklarınızın kuruyup çatlamaması için onlara her gün bakım uygulamanız gerekiyor.

Dudak bakımı için piyasada satılan, içeriğinde hücre yenileyici E vitamini bulunan dudak nemlendiricilerinden faydalanacağınız gibi, yüzünüze sürdüğünüz nemlendiriciyi dudaklarınıza da uygulayabilirsiniz.

Yüz temizleme fırçasıyla, dudaklarınıza yapacağınız masaj, dudakları burada bulunan ölü derilerden arındırır, dudaklarıdaki kan dolaşımını artırarak onları renklendirir.

Dudaklarınız kuruduğunda onları dilinizle ıslatmak, onların daha fazla kuruyup çatlamasına neden olduğunhdan bu alışkanlıktan vazgeçin.

Gün boyu dudağınızda kalacak bir ruj arayışında olabilirsiniz, ancak bu tür ürünler kullanacaksanız, gün boyunca dudaklarınızın kurumaması için vitamin, protein ve Aloe Vera katkılı rujları tercih edin. Ya da en azından rujunuzu sürmeden önce, vitaminli dudak nemlendiricinizi uygulayın.

Yayın tarihi: 20.01.2003
976
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.