Sağlık

Domuz gribi normal gripten nasıl ayırt edilir?

Domuz gribi normal gripten nasıl ayırt edilir?

Domuz gribi, mevsimsel grip ve soğuk algınlığı arasındaki belirtiler farklı...

Güncellenme tarihi:
Günümüzün korkulu rüyası domuz gribi ile ilgili endişeler gün geçtikçe artıyor ve vakalar da gitgide artıyor. Aynı ofisi paylaştığımız iş arkadaşımızın ya da aynı sırada oturduğumuz sınıf arkadaşımızın domuz gribi olma olasılığı yüksek. Peki domuz gribini sıradan bir soğuk algınlığından ya da mevsimsel gripten ayıran belirtiler neler? Domuz gribi olduğumuzu nasıl anlayacağız? Hapşırma ve burun akıntısının domuz gribinde çok az görüldüğünü biliyor muydunuz? İşte bunu anlamamızı kolaylaştıracak farklılıklar ve hastalık belirtileri:
6 adımda domuz gribinden korunun! Gripten koruyan besinler Domuz gribi ile mevsimsel gribi karıştırmayın Okula giden çocukları domuz gribinden nasıl koruyabiliriz? Çocuğunuzda domuz gribi varsa ne yapacaksınız? Aşı olmazsak ölümler gerçekleşecek Korunmanın daha etkili yolu yok A Gribi yerine mevsim gribi aşısı mı yaptırmalıyız? Grip deyip geçmeyin Domuz gribine karşı doğal kürler
Yayın tarihi: 09.11.2009
2318
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.