Sağlık

Doğal terapiler okulu...

Doğal terapiler okulu...

Hayata pozitif bakmak, bitkilerle tedaviyi öğrenmek ve Shitasu masajıyla sağlık kazanmak isteyenlere...

Bütün bunlar birçok hastalığı tedavi etmekte kullanılan değişik doğal sağlık teknikleri. Binlerce yıldır uygulanmakta olan bu tedavi yöntemlerinin şimdi kursu açıldı.

Yakında derslerin başlayacağı bu kurslara, gencinden yaşlısına herkes ilgi gösteriyor. Bunların yanı sıra, eczacılar da bu doğal yöntemleri öğrenmek için başvuruyor.

Kursu düzenleyen SAYAŞA (Sağlıklı Yaşam Terapileri Derneği) Yöneticisi Işık Görgün Kırgız, bu etkinlik çerçevesinde biyoenerji kursunun da yer alacağını söylüyor. Vücuttaki yeri ne olursa olsun, herhangi bir hastalığın genel olarak enerji eksikliğinden oluşabildiğini belirten Kırgız, doğal terapi uygulamalarına artan bir ilgi dolayısıyla bunu gerçekleştirdiklerini vurguluyor.

Son yıllarda, sağlıkla ilgili bazı dejenerasyonların ortaya çıkmasıyla, bu tekniklere yönelik ilgi arasında paralellik kuruyor. Kalp krizi yaşının 20'li yaşlara düşmesi, bağışıklık sistemlerinin çöküşü, sık sık hastalıklara maruz kalma gibi olguların artışı üzerinde düşünmek gerektiğini vurgulayan Kırgız, "Doğal terapi yöntemlerine yönelik ilginin artışı, dünyamızın, 21. yüzyıl insanının yaşam tarzının daha fazla mekanikleşmesiyle de ilgili. Bunu gören ve bu mekanikleşmeden sıyrılmak isteyen insan, daha sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın, bedenle ruh arasındaki uyumla geliştiğinin farkında" diyor.

Sayaşa olarak, var olan yaşam enerjisini aktive eden doğal terapi ve sağlık yöntemlerini, bilimin ışığında alabilmek için eğitim programları oluşturduklarını anlatıyor.

Kayıtları halen devam eden kurs, uzman eğitmenlerce verilecek. Programlar üçer aylık dönemler şeklinde olacak. Birinci dönem eğitim Ocak sonu başlayarak üç ay süreyle devam edecek. Eğitimlerin hepsine birden katılmak mümkün olabildiği gibi, istenilen herhangi birini seçmek de mümkün... Bu durumda sadece alınan dersin sertifikası verilecek.

Sertifikalar M.E.B' e bağlı "Kurs bitirme belgesi" ve "SAYAŞA Derneği Sertifikası" olarak iki ayrı şekilde düzenlenecek. SAYAŞA Derneği'nin düzenlediği kursta ruhsal gelişim terapileri, fitoterapi, ışık terapisi, yoga, klasik masaj, lenf masajı, refleksoloji masajı, shiatsi, Tai masajı, aromaterapi ve NLP derseleri verilecek.

www.isikterapi.com
Yayın tarihi: 25.01.2007
1026
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.