Sağlık

Doğal kırışık tedavisi

Doğal kırışık tedavisi

Oksijen terapi, kadınların son gözdesi. İğne ve neşter kullanılmadan cilde doğal oksijen verilerek yapılan uygulama, kırışık bir ciltte 15 yaşa kadar gençleşme sağlıyor. Yönteme erkekler de büyük ilgi gösteriyor.

Doğal oksijenin kullanıldığı oksijen terapide, fazla yıpranmamış bir ciltte yaklaşık 10 seans sonunda etkili bir sonuç alınıyor. Yıpranmış ve daha yaşlı ciltlerin yenilenmesi için ise 20 seans uygulama yapmak gerekiyor.

Oksijen terapi sadece kırışıklıklar üzerinde değil, özellikle yaz aylarında oluşan güneş lekeleri ve selülitleri yok etmede de etkili. Cildi 15 yaş gençleştiren oksijen terapinin hiçbir yan etkisi bulunmuyor.

Estetisyen Dilek Kubilay, Türkiye'de ilk kez D- Zen Estetik Kliniği'nde uygulanmaya başlanan oksijen terapisinin detaylarını anlattı:

'Saf oksijen, cilt tipine göre, ayrıca tüm vücut bölgeleri için özel olarak tasarlanmış patentli uygulama probları ile epidermis tabakasının en altına ulaşacak şekilde cilde veriliyor.

Cildin bu şekilde başka hiçbir metotla sağlanmayan seviyede oksijen doygunluğuna ulaştığı bilimsel raporlarla belgelenmiştir.

'Oxy-Spray' uygulamasında özel oksijen tabancaları ile istenirse saf oksijen, istenirse aromaterapi+oksijen karışımı veya tedavi maksadına uygun özel kozmetikler+oksijen karışımı, püskürtme sureti ile cilde uygulanıyor ve cilt tipine göre belli seanslar sonunda istenen gençleşme sağlanıyor.'

Yüz ve vücuda özel bağ dokusu masajı

Oksijen terapi seansında yüz ve vücut için farklı uygulama probları ile lenf drenaj ve kan dolaşımını sağlamak bağ dokusuna elastikiyet kazandırmak için masaj yapılıyor.

Tüm uygulamalar bir seansta hastaya paket olarak veriliyor. Önce hastanın yüzündeki kırışıklıkların derinliği tespit ediliyor ve buna göre hastaya ne kadar süreli bir tedavi uygulanacağına karar veriliyor.

10 dakikalık oksijen uygulaması sonrası özel aromaterapi karışımları ve vitaminler oksijen ile birlikte cilde veriliyor. Bu sırada 10 dakika da ağızdan oksijen veriliyor.

(Kelebek)
Yayın tarihi: 09.08.2004
1042
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.